jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۲۰۷۶۰۱   ۰۱ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۰:۲۸

معاون صدای رسانه ملی گفت:در میان انبوه تولیدات اثری در یاد ها می ماند که افزون بر به روز بودن از محتوای غنی برخوردار باشد و برنامه سازان باید به این مسئله توجه کنند.

لزوم توجه به محتوا و نیاز مخاطب در برنامه های رادیویی

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی معاونت صدا، دکتر حمید شاه آبادی در آیین تقدیر از عوامل مجموعه از سرزمین نور و رونمایی از کتاب های گویای پیامبر (ص) و امیر المومنین (ع) گفت: این اثر هنری در دوره خود با سختی های زیاد خلق شده، برجان و دل مخاطب نشسته و نسل جدید همچنان علاقه مند به شنیدن آن هستند.

وی ادامه داد:برای هر کار مدیریتی ابتدا باید داشته های خود را نگاه کنیم برخی از مدیران فکر می کنند وقتی بر سر کار می آیند باید از ابتدا شروع کنند. ما از کودکی با آثار شما (سازندگان از سرزمین نور) آشنا بودیم.خوش به حال شما که این کار خوب را خلق کردید و ازاجر دنیوی و اخروی بهره مند شدید.

شاه آبادی افزود: تجلیل از پیشکسوتان بخشی از وظیفه ما است. ما باید برای ارائه سابقه و بنیه رادیو و توجه بیشتر نسل جدید به محتوا سبقه رادیو را یاد آوری کنیم.

معاون صدای رسانه ملی گفت :امروز تولید محتوا به وفور صورت می گیرد و در انبوه داده ها اثر ماندگار اثری است که متناسب با شرایط مخاطب و نیاز روز باشد. حرفی در ذهن می ماند که قوت و بنیه داشته باشد.

وی افزود: این کار روایت صحیح و درستی از دوران پر افتخار صدر اسلام است و امروز هم باید رادیو این مسیر را با شیوه جدید در دستور کار خود قرار دهد. به همکاران خود در رادیو گفتیم سراغ این گنجینه بروید و با حال و فضای امروز باز تولید کنید و چیزی تولید کنید که در 10، یا 20 سال آینده خریدار داشته باشد.

مهدی شاملو مدیر ایرانصدا نیز در این مراسم گفت جرقه این کار را آقای میر کیانی سردبیر از سرزمین نور زد. نزدیک یک سال گذشته ایران صدا به همت آقای شاه آبادی کتاب گویا را راه اندازی کرد و بخش غنی آرشیو در آن قرار داده شد و مورد استقبال مردم هم واقع شد.

وی افزود :تمام قسمت های مجموعه از سرزمین نور آماده نبود و حدو د 9 ماه طول کشید تادر ایران صدا و به کمک آرشیو آن را پالایش کنیم. وی ادامه داد اکنون 15 کتاب درباره پیامبر (ص)و 14 کتاب درباره حضرت علی (ع) تهیه و حدود یک ماه است که کار تمام و برای مردم ارائه شده است.

محمد میرکیانی،مدیر پروژه سرزمین نور گفت : جا دارد که از زحمات آقای شاه آبادی تشکر کنم و یاد کنم از بزرگوارانی همچون مرحوم امیر قطعه ای، خسرو شایگان، مهدی آریان نژاد محمد عبادی حسین عرفانیان و ... که در قید حیات نیستند و سهم شایسته ای در برنامه از سرزمین نور داشتند

میرکیانی با بیان اینکه از سرزمین نور در ٢٧٠ قسمت تهیه شد ادامه داد: این برنامه که مربوط به زندگی پیامبر اکرم(ص) در صدر اسلام بوده و در ٧ سال تولید شده بزرگترین مجموعه نمایشی از آغاز تأسیس رادیو تا امروز بوده است.

وی با بیان اینکه این برنامه آلبومی از بهترین صداها دوبلاژ در ایران بوده است خاطر نشان کرد: که به عنوان گنجینه گرانقدر حفظ می شود.

میرکیانی تصریح کرد: با تولید این برنامه که در دوره دشواری رقم خورد، قصد داشتیم فضای جدیدی را در رسانه إیجاد کنیم و از صداهایی بهره مند شویم که کمتر استفاده شده اند برای همین از موسیقی استاد شهبازی برای تیتراژ استفاده کردیم.

وی ادامه داد: برنامه از سرزمین نور نه تنها در تمام مراکز استانی پخش شد بلکه در برون مرزی به زبان کردی انگلیسی آلمانی و عربی ترجمه و پخش شد حتی رادیو تاجیک این برنامه را به طور کامل پخش کرد.

میرکیانی از ویژگی های برجسته این برنامه را نویسندگی استاد سرشار دانست که با زاویه دید خود توانست برنامه مذهبی رادیو را از حالت سنج خارج کرده و تبدیل به نمایش ویژه کند.

وی ادامه داد :در دوره های مختلف هنرمندان بزرگی همچون جلال مقامی استاد علی رضائی به ما کمک کردند که مورد توجه مخاطب خاص و عام قرار گرفت.

در این مراسم جلال مقامی، علی رضایی، عذرا وکیلی ، محمد رضا سرشار و محمد میر کیانی از شرایط تهیه از سرزمین نور گفتند.

در پایان مراسم با حضور مهندس شعبانپور قائم مقام مدیر عامل شرکت سروش ضمن تقدیر از دست اندرکاران این برنامه از جلال مقامی، علی رضایی، همت مومیوند، بهرام زاهدی، حسین خدادادبیگی، امیر محمد صمصامی، اردشیر منظم، عزت اطلسی فر، علی اشکبوس، زهرا سوهانی، حسن کاخی، فخرالدین صدیق شریف، تورج مهرزادیان، فریبا رمضانپور، فاطمه نیرومند، اعظم دلبری،مریم رادپور، فریدون شهبازیان، عذرا وکیلی،شروین قطعه ای،محمدرضا سرشار، بیژن علی محمدی، اسفندیار مهرتاش، علیرضا باشکندی، محمدمیرکیانی، منوچهر اسماعیلی، سعید مقدم منش، سارا عشقی نیا از کتاب های گویای پیامبر (ص) و امیر المومنین(ع) رونمایی شد.

این اثر به صورت کامل در اپلیکشن ایران صدا به نشانی iranseda.ir قابل دسترس است،ضمن اینکه با همکاری مدیر عامل شرکت سروش این مجموعه به صورت انبوه تولید و توزیع شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها