jamejamonline
خوزستان عمومی کد خبر: ۱۲۰۶۸۸۲   ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۱۳:۳۸

مدیرکل حج و زیارت خوزستان از پلمب چند شرکت عراقی جعل کننده ویزای عراق خبر داد.

پلمب چند شرکت عراقی جعل کننده ویزا

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر حویزاوی، مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: نیروی انتظامی چند شرکت عراقی جعل کننده ویزای عراق را پلمب کرد و تعدادی گذرنامه هم ضبط شد، اما این شرکت‌ها دوباره دفاتر خود را در جای دیگری باز کردند.

وی افزود: ویزا و شرکت‌های دلال عراقی مهم‌ترین معضل اربعین سال جاری است و کنسولگری عراق در خوزستان نیز به مسئله ویزا‌های جعلی ورود و آن را پیگیری کرد، اما اعلام کردند که دیگر این ویزا‌ها را در اختیار ایران نمی‌گذارند.

حویزاوی بیان داشت: از مسئولان استان درخواست می‌کنم که به این مسئله ورود کنند و اجازه ندهند که حق مردم پایمال شود چرا که دلالان عراقی روزانه ۱۵۰ هزار تومان از مردم برای ویزا پول می‌گیرند و هر روز به این جمعیت درخواست کننده اضافه می‌شود که این مسئله به طور حتم مشکلات جدی را برای ما ایجاد می‌کند.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان ادامه داد: این موضوع را به رئیس سازمان حج و زیارت کشور اعلام کردیم و قرار است با دعوت سفیر عراق در ایران موضوع را حل و فصل کنند چرا که شرکت‌های عراقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و ۱۰ دلار بابت صدور هر ویزا از مردم ایران دریافت می‌کنند.

وی در پایان گفت: شرکت‌های عراقی ادعا می‌کنند که دستور‌های خود را از عراق می‌گیرند و بعد از برخورد ما، این شرکت‌ها از ۲۲ شرکت به هشت شرکت کاهش یافت، اما درخواستی که داریم این است که شورای تأمین استان و نیروی انتظامی فکری برای این موضوع داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: