jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۱۴۷۰   ۲۸ فروردين ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: هیچ‌گاه بیماران بدون دلیل نباید به پزشک اصرار کنند که آزمایش خاصی را برای آنها انجام دهند چرا که هر روش تشخیصی جای خود را دارد و باید در صورت لزوم انجام شود.

لذا پزشک باید تشخیص دهد که آیا انجام روشی از تصویربرداری، برای بیمار سودی دارد یا نه. دکتر علی حکمت‌نیا در آستانه برگزاری سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران و با اشاره به ضرورت استفاده از روپوش‌های حفاظت هنگام انجام رادیولوژی افزود: در هنگام انجام رادیولوژی‌های دندان باید از تیروئید حفاظت کنیم، هرچند مقدار اشعه کم باشد اما همچنان باید از روش‌های حفاظت و روپوش‌های حفاظ استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: زنان باردار و حتی زنانی که احتمال می‌دهند باردار باشند حتما هنگام ورود به هر آزمایشگاه یا بیمارستانی باید به پزشک، رادیولوژیست‌ها و پرستاران این موضوع را اطلاع دهند./ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر