جزئیات افتتاحیه جشنواره رادیو تشریح شد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو، محمدجعفر محمدزاده، مسؤول برگزاری افتتاحیه جشنواره رادیو گفت: مراسم افتتاحیه دوشنبه ۲ اردیبهشت از ۹ صبح در ساختمان شهدای رادیو آغاز می‌شود و تا چهار ساعت طول خواهد کشید.
کد خبر: ۱۲۰۱۳۳۵

وی گفت: رادیو رسانه‌ای شنیداری است و استودیوها خانه همیشگی خانواده رادیو بوده و هست، حتی مخاطبان هم رادیو را در فضای استودیو تصور می‌کنند از این رو این مراسم در استودیو شماره یک که بزرگ‌ترین استودیوی ساختمان شهداست برگزار می‌شود.
مدیر رادیو ایران ادامه داد: از آنجا که مهمانان زیادی در مراسم افتتاحیه حضور دارند فضایی را نیز در استودیو شماره هشت در نظر گرفته‌ایم تا علاقه‌مندان از طریق ویدئو کنفرانس به صورت همزمان مراسم را دنبال کنند.
محمدزاده درباره طراحی صحنه و دکور مراسم افتتاحیه گفت: در فضای استودیو دکور خاصی نخواهیم داشت یعنی ساخت و ساز چوبی و حجمی وجود ندارد و فضای استودیو و اجزای رادیویی‌اش مناسب‌ترین شکل برای دکور مراسم خواهد بود در حقیقت ما با دکوری مواجه هستیم که طراحی خاص خود را که فضای رادیو است، دارد.
مسؤول برگزاری افتتاحیه با اشاره به این‌که برنامه‌ای برای موسیقی و اجرا در مراسم طراحی شده است، درباره برنامه‌های ویژه این آیین توضیح داد: ویدئوهایی که برای پخش در این مراسم در نظر گرفته شده متنوع و بخشی از آن مربوط به روند برگزاری جشنواره هستند. ویدئوهایی هم درباره هیات انتخاب و داوران در حال تهیه است که متفاوت و خاص هستند و همه این ویدئوها با الهام از پیام جشنواره تولید می‌شوند.
او افزود: علاوه بر اجرای یک گروه موسیقی ایرانی، اجرای برپاخند (استندآپ کمدی) نیز در مراسم افتتاحیه داریم که فضای شادی را به مراسم منتقل خواهد کرد.
محمدزاده با اشاره به تجلیل از برگزیدگان اجلاس جهانی صدا در مراسم افتتاحیه بیان کرد: در بخشی از مراسم افتتاحیه دبیر جهانی صدا صحبت خواهد کرد و گزارشی از روند اجلاس ششم ارائه خواهد شد.
وی درباره دلیل انتخاب تهران به عنوان محل برپایی جشنواره گفت: ما خیلی درباره محل برگزاری جشنواره تامل کردیم. هرچند این جشنواره در دوره‌های قبل در زیباکنار برگزار می‌شد اما به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها معاونت صدا تصمیم گرفت جشنواره چهاردهم در تهران و ساختمان شهدای رادیو برگزار شود.
محمدزاده با تاکید بر تلاش همکارانش برای برپایی مناسب و تاثیرگذار مراسم افتتاحیه گفت: تلاش ما بر این است که برنامه‌ها رنگ و بوی رادیویی داشته باشد و با کمک جلوه‌های بصری این فضا را طراحی کرده‌ایم و امیدواریم آرامش خوبی برای همه مهمانان فراهم و مراسم افتتاحیه با نهایت کیفیت برگزار شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها