با انکار قاتل در جلسه دادگاه

معمای قتل جوان مسافر پیچیده شد

مرد جوان که متهم است کارمند یک شرکت خودروسازی را قربانی سرقت کرده، دیروز پای میز محاکمه خودش را بی‌گناه خواند و ادعا کرد بی‌دلیل بازداشت شده است.
کد خبر: ۱۲۰۰۸۰۳

به گزارش خبرنگار جام‌جم، ظهر 12 بهمن ۹۵ جسد پسر جوانی به نام محمد از سوی عابرانی که از منطقه آریاشهر می‌گذشتند، پیدا شد. شواهد نشان می‌داد پسر 30 ساله با ضربات چاقو از پا درآمده است .جسد به پزشکی‌قانونی منتقل شد و پلیس دریافت محمد در حالی که پدر و مادرش به سفر کربلا رفته بودند، قربانی شده است.
پلیس به تحقیق پرداخت و در حالی که فرضیه جنایت با انگیزه سرقت قوت گرفته بود، پلیس با ردیابی تلفن همراه محمد فهمید گوشی تلفن همراهش به سرقت رفته است. پنج ماه از جنایت خاموش گذشته بود که پلیس دریافت گوشی محمد روشن شده است. به این ترتیب به ردیابی آن پرداخت و رد یک مرد جوان به نام عزیز 37 ساله را یافت. پلیس سپس خودروی عزیز را شناسایی و او را بازداشت کرد. عزیز در بازجویی‌ها ادعا کرد محمد را نمی‌شناسد و از نحوه مرگ وی بی خبر است و گوشی تلفن همراه او را داخل ماشینش پیدا کرده است.
تناقض‌گویی‌های این متهم موجب شد علیه عزیز کیفرخواست صادر شود. به این ترتیب وی دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدباقر قربانزاده و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد .در ابتدای این جلسه پدر و مادر محمد در جایگاه ویژه ایستادند و برای عزیز حکم قصاص خواستند.
سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: من مرتکب قتل نشده‌ام و محمد را نمی‌شناسم. من ساکن سلماس هستم. هر دو ماه یکبار به تهران می‌آمدم و با ماشین مسافرکشی می‌کردم. سپس به محل زندگی‌ام می‌رفتم و بعد از چند روز استراحت دوباره به تهران برمی‌گشتم. من در مسیر اتوبان ستاری، بزرگراه اشرفی اصفهانی و جاده مخصوص کرج با ماشین مسافرکشی می‌کردم و پنج ماه قبل از این‌که بازداشت شوم وقتی در حال تمیز کردن ماشین بودم گوشی تلفن همراه را پیدا کردم. داخل آن هیچ سیمکارتی نبود به همین خاطر پنج ماه منتظر شدم تا شاید صاحب آن را پیدا کنم. اما چون کسی مراجعه نکرد و مدتی بود همسرم گوشی لمسی می‌خواست و پولی برای خرید آن نداشتم، آن را به همسرم هدیه دادم .
سپس قاضی قربانزاده گفت: همسرت در تحقیقات گفته خط تلفن همراه نداشته و گوشی را به‌عنوان هدیه به او داده بودی و هرگز نگفته بودی گوشی را پیدا کرده‌ای، حالا چه پاسخی داری؟ که متهم گفت: همسرم یک گوشی تلفن معمولی داشت و مدتی بود گوشی مدل بالا می‌خواست. من به همسرم نگفته بودم آن را خریده‌ام و همسرم از ترس این حرف را بیان کرده است.
وی درباره سوال دیگر قضات دادگاه درباره این‌که چطور در زمان قتل گوشی تلفن همراه تو و مقتول در یک محدوده آنتن‌دهی داشته‌اند نیز گفت: زمانی که محمد به قتل رسید در حال مسافرکشی در آن مسیر بودم. من محمد را نمی‌شناسم و انگیزه‌ای برای قتل او نداشتم .
در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها