jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۱۹۲۶۱۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۴:۵۸

دبیر بخش بین‌الملل جشنواره رادیو گفت: همچون جشنواره‌های پیشین رادیو ، ترکیب داوری مجموع داوران ایرانی و داوران بین‌المللی خواهد بود.

حضور 4 داور بین المللی در جشنواره چهاردهم رادیو

به گزارش جام جم آنلاین از کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا، بهروز رضوی نژاد دبیر بخش بین‌الملل جشنواره رادیو گفت: فراخوان بخش بین‌الملل به گونه‌ای تنظیم شده که شبکه‌های داخلی حوزه معاونت صدا هر کدام با 8 اثر می‌توانند شرکت کنند و این امکان برای شبکه‌های بین‌المللی و همچنین مراکز استانها وجود دارد که با 3 اثر در قالبهای مستند، مستند نمایش/ مستنددرام، مینی فیچر، نمایش کوتاه، برنامه‌های شخصیت محور، آموزشی- سرگرمی، آگهی خدمات عمومی/ اجتماعی و برنامه‌هایی با محتوای تولیدی کاربران مشارکت خود را در این جشنواره داشته باشند.

رضوی‌نژاد با اشاره به فرمت‌هایی که در جشنواره چهاردهم رادیو در نظر گرفته شده گفت: در این دوره تغییراتی نسبت به جشنواره پیشین لحاظ گردیده به طور نمونه در این دوره اثری باید تولید شود که مبنای آن تولید اثر کاربران است و این برنامه‌ساز رادیویی را در حوزه گسترده وب و شبکه‌های اجتماعی وارد می‌کند ورودی فعال که مخاطبان جوان را نیز بر می انگیزد بنابراین می‌توان اثری تولید کرد و تالیف نمود که محتوای آن در وب و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد.

وی ادامه داد: برای اولین بار قالب «مستند نمایشی» و «آموزشی- سرگرمی» در این جشنواره لحاظ گردید. همچنین قالب CSA پیام‌های کوتاه اجتماعی و PSA آنونس خدمات عام المنفعه نیز لحاظ شده است.

دبیر بخش بین الملل جشنواره رادیو تصریح کرد: در بخش بین الملل محدودیتی برای تعداد آثار قایل شده‌یم تا هر شبکه تمام توان خودش را برای تولید برنامه با کیفیت بالا ببرد بنابراین در پایان جشنواره بین المللی رادیو می توان انتظار داشت آثاری متنوع با کیفیت مطلوب داشته باشیم همچنین این آثار تحت لوحی فشرده در اختیار شبکه‌های رادیویی کشور قرار می گیرد که می‌تواند بهترین منبع برای آموزش قالبهای مورد نظر باشد.

رضوی نژاد خاطر نشان کرد: داوری در دو مرحله مقدماتی و نهایی انجام می‌گیرد که از هفته آینده کار داوری مرحله اول در بخش شبکه‌های داخلی و استانی آغاز می‌شود. شبکه‌های بین المللی به دلیل اینکه در تعطیلات سال نوی میلادی بودند فرصت دریافت آثار آنان تا 15 اسفند ماه تمدید گردیده است که بلافاصله پس از تمدید آثار داوری آن بخش نیز آغاز خواهد شد.در بخش داوری نهایی بنا داریم از 4 داور بین المللی به غیر از ایران استفاده کنیم همچون جشنواره‌های پیشین ترکیب داوری مجموع داوران ایرانی و 4 تن از داوران بین‌المللی خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر