jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۱۹۱۸۱۰   ۲۴ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۵:۵۵

مراسم استقبال از کاروان قرآنی انقلاب امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار و به صورت زنده از رادیو قرآن پخش شد.

آئین استقبال از کاروان قرآنی انقلاب برگزار شد

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی معاونت صدا، مراسم استقبال از کاروان قرآنی انقلاب با حضورقائم مقام سازمان صدا و سیما، معاون صدا، مدیران شبکه های رادیویی، اعضای این کاروان، مدیران و مسئولان سازمان ها و نهادها در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار شد.

توجه بیشتر به قرآن در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

حجت‌الاسلام والمسلمین سید رمضان موسوی مقدم، قائم‌مقام رسانه ملی ضمن خوشامدگویی به کاروان قرآنی انقلاب به ارائه سخنرانی پرداخت و طی سخنانی گفت: مهمترین وظیفه این حرکت همین نامی است که برای این کاروان انتخاب شد یعنی «کاروان قرآنی انقلاب» که در بعد از انقلاب بی سابقه است.

موسوی مقدم با اشاره به اینکه خواستگاه انقلاب برگرفته از قرآن است، اظهار کرد: امام(ره) در اولین اطلاعیه‌های خود قبل از سال۴۲ به آیات فرآن اشاره می‌کردند و مبنای ایشان حرکتی قرآنی بود.

قائم‌ مقام رسانه ملی تصریح کرد: ما بعدها نیز مشاهده کردیم که این آموزه‌های قرآنی بود که راه برون‌رفت از بن‌بست‌ها را به ویژه در زمان جنگ تحمیلی فراروی انقلاب اسلامی قرار داد.

وی گفت: اگرچه تمامیت ارضی کشور مهم است، اما اگر فرض کنیم که در دو جهت در جبهه‌های نبرد یک طرف پرچم ملی قرار داشت و در طرف دیگر نیز پرچم قرآن و اهل بیت(ع)، عده‌ای که در زیر پرچم اسلام قرار گرفتند، توانستند تا هدف وطن‌دوستی را نیز محقق کنند؛ چراکه در دویست سال اخیر تنها جنگی که اجازه نداد حتی یک وجب از خاک ما از دست، جنگ با رژیم بعثی صدام بود اما اگر عکس این قضیه اتفاق می‌افتاد، چنین هدفی دست یافتنی نبود.

موسوی مقدم با اشاره به اینکه در چهلیمن سالروز پیروزی انقلاب باید توجه بیشتری به قرآن داشته باشیم، گفت: به کلام امیرالمؤمنین(ع) قرآن «إِنَّ القُرآنَ ظَاهِرُهُ أَنِیقٌ، وَ بَاطِنُهُ عَمِیقٌ»، یعنی همین ظاهر قرآن هم دارای اهمیت بسیار زیادی است و این محافل قرآنی بسیار اثرگذار است.

قائم‌مقام رسانه ملی اظهار کرد: ظاهر هیچ‌کدام از مکاتب آسمانی نمی‌توانند به این صورت اثرگذار باشند و برای همین است که در آموزه‌های دینی ما آمده است که حتی نگاه کردن به قرآن هم دارای اجر و پاداش است.

احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی و مدیر رادیو قرآن نیز به ارائه گزارش کاروان قرآنی انقلاب پرداخت.

وی در ابتدا با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری جهت برگزاری محافل قرآنی و تقارن این اتفاق با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: اساس کار کاروان قرآنی مبنی بر برگزاری محافل قرآنی در مناطق محروم کشور و مدیر رادیو قرآن در ادامه به برخی فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اهمیت تلاوت قرآن در دیدار با قاریان قرآن اشاره کرد و به ارائه ریز گزارش کاروان قرآنی انقلاب پرداخت.

ابوالقاسمی کشف و استعدادهای قرانی و بها دادن به قاریان بومی شهرستان‌ها، نشست‌های تخصصی با قاریان استان‌ها، استقرار تجهیزات دندانپزشکی در منطقه نیمه محروم قلعه گنج، برگزاری بیش از ۴۰ محفل انس با قرآن و کرسی تلاوت اذانگاهی در شهرها و شهرستان‌های سراسر کشور را از جمله برنامه‌های کاروان قرآنی انقلاب در این سفر ذکر کرد.

کاروان قرآنی انقلاب که اول بهمن با حضور حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی و مدیران قرآنی کشور از مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ه)حرکت 22 روزه خود را آغاز کرده بود امروز باز گشت و آئین استقبال از این کاروان متشکل از خبرنگاران،‌ عکاسان، قاریان و برنامه سازان قرآنی که به منظور ترویج فرهنگ قرآنی در کشور ماموریت پیدا کرده بودند، در مسجد بلال صداوسیما برگزار شد.

ورود اتوبوس کاروان قرآنی انقلاب در میدان بسیج سازمان صدا و سیما، گلباران مزار شهدای گمنام و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر بخش آغازین این مراسم بود.

تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از قاریان بین المللی قرآن کریم و قرائت قطعه معروف اسماء الحسنی توسط اساتید قرآنی از دیگر بخش های این مراسم بود که به صورت زنده از رادیو قرآن تقدیم شنوندگان شد.

این مراسم توسط گروه تلاوت و محافل رادیو قرآن، به تهیه کنندگی علیرضا صفرزاده و اجرای محمدهادی صلح جو به سمع مخاطبان رسید.

قابل ذکر است از طرف معاونت صدا هدیه تشرف امام رضا(ع) به اعضای کاروانی انقلاب اهداء شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها