jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۱۹۱۰۲۰ ۲۰ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۱:۰۰

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شیوع آنفلوآنزای خوکی در ایران شایعه است.

وجود آنفلوآنزای خوکی در ایران شایعه است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ایرج حریرچی با بیان این که امسال ابتلا به آنفلوآنزای خوکی در کشور نداشته ایم، افزود: طبق روال سال‌های گذشته آنفلوآنزای شایع B و A که همان سرماخوردگی‌های معمولی و البته با شدت بیشتر و طولانی‌تر است، وجود دارد.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه حتی امسال نسبت به پارسال روند ابتلا به آنفلوآنزا در کشور روند پایین‌تر و با شدت کمتری بوده است.

وی با بیان این که بیشتر ماه‌های سرد سال سپری شده است و سرما رو به کاهش است، افزود: مردم نگران آنفلوآنزا نباشند و مراقبت‌های معمول برای پیشگیری و درمان را انجام بدهند.

دکتر حریرچی افزود: این که در فضای مجازی اسامی خاص، انواع و یا شدت بیماری آنفلوآنزا منتشر شده، به طور کامل بی اساس است و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد و روند معمول سال‌های گذشته سپری می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر