jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۰۶۹۷ ۱۵ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مصطفی احمدی گرچه کارگردانی فیلم بلند را از سال 93 شروع کرد، اما تجربه‌ای طولانی در سینما دارد. او سال‌ها به‌عنوان برنامه‌ریز و کارگردان فعالیت می‌کرد. احمدی به‌عنوان دستیار اول کارگردان در فیلم‌هایی چون صداها، سنگ کاغذ قیچی، سه زن، مجردها و مربای شیرین حضور داشت. در مسؤولیت مدیر برنامه‌ریزی هم نام او در تیتراژ فیلم‌های سختی چون چ و راه آبی ابریشم به چشم می‌خورد.

اولین فیلم احمدی به‌عنوان کارگردان، اثری خوب و خاص و قابل قبول به نام نزدیک‌تر بود و او از همه دانش و تجربیاتش در دستیاری کارگردانی و برنامه‌ریزی به بهترین شکل در فیلمسازی بهره برد. فیلم گرچه آن‌طور که انتظار می‌رفت، در اکران فروش خوبی نداشت، اما منتقدان و مخاطبان جدی سینما روی خوش به آن نشان دادند. این فیلم در نهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی، نامزد دریافت جایزه خلاقیت و استعداد درخشان (ویژه فیلمسازان اول جوان) و در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر نامزد بهترین کارگردانی بود. صابر ابر، پگاه آهنگرانی، پارسا پیروزفر و شیرین یزدانبخش از بازیگران آن فیلم بودند.
احمدی در دومین تجربه کارگردانی‌اش، میلیونر میامی (با نام قبلی بی‌حساب) نسبت به فیلم اولش سراغ فضایی دیگر رفته و کمدی متفاوتی ساخته است. حمید فرخ‌نژاد که یکی از بازیگران پولساز سال‌های اخیر سینمای ایران است، نقش اصلی فیلم را بازی می‌کند. فرخ‌نژاد امیدوار است با شعار «این فیلم اصلا خنده‌دار است»، نارضایتی تماشاگران را از تماشای خانم یایا با شعار «این فیلم اصلا خنده‌دار نیست» جبران کند! صابر ابر هم که قبلا در نزدیک‌تر با احمدی کار کرده بود، اینجا یکی از نقش‌های اصلی را بازی می‌کند. طناز طباطبایی، علی قربان‌زاده، آتیلا پسیانی و افسانه بایگان هم دیگر نقش‌های مهم این فیلم را به عهده دارند.
این ترکیب بازیگری به اضافه فضای مفرح فیلم، فیلم خوب قبلی کارگردان و اسم سعید ملکان که تهیه‌کننده فیلم‌هایی چون تنگه ابوقریب و ابد و یک روز بوده، می‌تواند از ظرفیت‌های موفقیت فیلم و اقبال مخاطبان باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر