jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۹۰۶۵   ۲۱ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

قاتل زنجیره‌ای روسی برای دومین‌بار به اتهام قتل 60 زن محاکمه و برای دومین‌بار به حبس ابد محکوم شد. این متهم پیش از این بابت قتل 22 زن محاکمه و حبس ابد گرفته بود.


به گزارش ایرنا، دادگاه استان ایرکوتسک، میخائیل پوپکوف، افسر سابق پلیس را که به خاطر قتل‌های زنجیره‌ای معروف شده است به جرم قتل 60 زن دیگر به حبس ابد دوم محکوم کرد. پوپکوف در اداره پلیس منطقه آنگارسک در خاور روسیه کار می‌کرد و سال 95 برای نخستین‌بار به جرم قتل 22 زن به حبس ابد محکوم شد. قتل زنان روس توسط این جانی از سال 1994 تا 2010 میلادی صورت گرفت.
این قاتل به‌تازگی از دادگاه به‌دلیل لغو درجه افسری او شکایت کرده بود، چرا که به همین دلیل مستمری بازنشستگی او قطع شده است. قربانیان بین 17 تا 38 ساله بودند و اجساد آنها چند روز پس از ناپدید شدن در مناطق مختلف استان ایرکوتسک ازجمله درکنار قبرستان‌ها یا حاشیه جاده‌ها یا مناطق جنگلی با نشانه‌های تجاوز به عنف پیدا می‌شد.
پوپکوف در تحقیقات پلیسی گفته بود که فقط زنان سبک‌سر و هوسران را مجازات می‌‌کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر