jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۱۸۶۹۲۳ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۳:۴۸

معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران گفت : وزارت خارجه اقدامات دیپلماتیک را برای آزاد خبرنگار شبکه پرس تی وی در دستور کار دارد.

فشار افکار عمومی جهان برای آزادی مرضیه هاشمی

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، دکتر پیمان جبلی در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران درباره بازداشت خانم مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی در آمریکا و آخرین وضعیت این روزنامه نگار گفت : علاوه بر پوشش گسترده رسانه ای که پرس تی وی و رسانه های داخلی داشتند، شاهد موج گسترده حمایت از خانم هاشمی و درخواست آزادی او در فضای مجازی و رسانه های دنیا هستیم و این مهمترین عامل برای فشار افکار عمومی به دولت امریکا است.

جبلی در ادامه درباره اقدامات دیپلماتیک برای آزادی خانم هاشمی افزود : وزارت خارجه تلاش هایی را شروع کرده است و سفیر سویس به عنوان حافظ منافع امریکا در ایران به وزارت خارجه احضار شده است.
معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه خانم هاشمی شهروندی ایران را هم دارد در ادامه این گفت و گوی رادیویی تصریح کرد : امروز یازدهمین روز بازداشت خانم هاشمی است و امریکایی ها توضیحی درباره بازداشتش نداده اند و متاسفانه با قول و زنجیر او را دستگیر کردند و حجاب از سر او برداشته شد و غذای حلال را از او منع کردند.

دکتر جبلی با تاکید بر اینکه تاکنون کوچکترین اتهامی به خانم هاشمی وارد نشده است و تنها به عنوان شاهد در دادگاه حاضر می شود خاطرنشان کرد : قانونی در امریکا از دهه 60 میلادی اجرا می شود تحت عنوان شاهد اجباری، و دولت می تواند هر کسی را که جرمی مرتکب نشده بازداشت کند و در بازپرسی ها ببیند آیا می تواند علیه او اعمال جرم کند یا خیر ! و خانم هاشمی هم تحت عنوان شاهد اجباری بازداشت شده است.

معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما همچنین در پایان تاکید کرد : خانم مرضیه هاشمی 2 بار در دادگاه حاضر شده و ادامه این وضعیت جای تاسف دارد و این نشان می دهد که ادعای حقوق بشر و حمایت از حقوق زنان چه جایگاهی فجیعی در امریکا دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر