jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۱۸۶۹۲۳   ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۳:۴۸

معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران گفت : وزارت خارجه اقدامات دیپلماتیک را برای آزاد خبرنگار شبکه پرس تی وی در دستور کار دارد.

فشار افکار عمومی جهان برای آزادی مرضیه هاشمی

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، دکتر پیمان جبلی در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران درباره بازداشت خانم مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی در آمریکا و آخرین وضعیت این روزنامه نگار گفت : علاوه بر پوشش گسترده رسانه ای که پرس تی وی و رسانه های داخلی داشتند، شاهد موج گسترده حمایت از خانم هاشمی و درخواست آزادی او در فضای مجازی و رسانه های دنیا هستیم و این مهمترین عامل برای فشار افکار عمومی به دولت امریکا است.

جبلی در ادامه درباره اقدامات دیپلماتیک برای آزادی خانم هاشمی افزود : وزارت خارجه تلاش هایی را شروع کرده است و سفیر سویس به عنوان حافظ منافع امریکا در ایران به وزارت خارجه احضار شده است.
معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه خانم هاشمی شهروندی ایران را هم دارد در ادامه این گفت و گوی رادیویی تصریح کرد : امروز یازدهمین روز بازداشت خانم هاشمی است و امریکایی ها توضیحی درباره بازداشتش نداده اند و متاسفانه با قول و زنجیر او را دستگیر کردند و حجاب از سر او برداشته شد و غذای حلال را از او منع کردند.

دکتر جبلی با تاکید بر اینکه تاکنون کوچکترین اتهامی به خانم هاشمی وارد نشده است و تنها به عنوان شاهد در دادگاه حاضر می شود خاطرنشان کرد : قانونی در امریکا از دهه 60 میلادی اجرا می شود تحت عنوان شاهد اجباری، و دولت می تواند هر کسی را که جرمی مرتکب نشده بازداشت کند و در بازپرسی ها ببیند آیا می تواند علیه او اعمال جرم کند یا خیر ! و خانم هاشمی هم تحت عنوان شاهد اجباری بازداشت شده است.

معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما همچنین در پایان تاکید کرد : خانم مرضیه هاشمی 2 بار در دادگاه حاضر شده و ادامه این وضعیت جای تاسف دارد و این نشان می دهد که ادعای حقوق بشر و حمایت از حقوق زنان چه جایگاهی فجیعی در امریکا دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها