jamejamonline
هرمزگان عمومی کد خبر: ۱۱۸۳۹۰۷   ۲۳ دی ۱۳۹۷  |  ۱۶:۰۰

تعویض نکردن به موقع اجاق گاز فرسوده، باعث سوختگی سه تن از دانشجویان مقیم خوابگاه دانشگاه مذاهب اسلامی هرمزگان شد.

سوختگی سه دانشجوی دختر هرمزگانی

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی بی‌ توجهی و سهل‌ انگاری مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی واحد بندرعباس، سه دانشجوی این دانشگاه از ناحیه سر و صورت، مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

‎این آتش‌سوزی زمانی رخ داد که دانشجویان دختر در آشپزخانه خوابگاه در حال آشپزی بودند که ناگهان اجاق گاز با پخش شعله شدید سه دانشجو را روانه بیمارستان کرد.

دانشجویان مقیم این خوابگاه اعلام کردند که بارها نقص فنی اجاق گاز را به مسوولان یادآور شده‌اند اما با بهانه‌هایی نظیر نبود بودجه از تعمیر و تغییر اجاق گاز خودداری کرده‌اند.

‎یکی از دانشجویان این دانشگاه که نخواست نامش مطرح شود گفت: از اول ترم که به دانشگاه آمدیم متاسفانه اجاق گاز واحد ما مشکل داشت و ما مجبور بودیم برای پخت و پز به دیگر واحدها مراجعه کنیم.

‎وی افزود: گازهای واحدهای دیگر نیز متاسفانه از شرایط ایمنی کامل برخوردار نیستند و گاهی نیز مشاهده می‌شد که موهای دیگر دانشجویان نیز در اثر شعله‌های گاز سوخته است.

‎این دانشجوی معترض ادامه داد: به سرپرست خوابگاه این حوادث و ناایمنی اجاق‌گاز اطلاع داده می‌شد و ایشان هم طبق وظیفه موضوع را یادداشت و به رئیس دانشگاه اطلاع می‌دادند و دانشگاه نیز با آوردن یک متخصص متوجه شد که اجاق گاز قابل تعمیر نیست اما نسبت به تعویض آن اقدامی نکرد.

‎این دانشجو گفت: پس از بی توجهی رئیس دانشگاه، در حضور بازرسی که از تهران آمده بود در این خصوص بحث کردیم که با تاکید بازرس، اجاق گاز تعمیر شد اما همچنان نشتی گاز باقی بود و متاسفانه هم خوابگاهی‌های ما براثر شعله گاز دچارسوختگی شدند.

‎وی افزود: در این حادثه یکی از دوستان ما دست‌ها، صورت،گردن و موهایش دچار سوختگی شد. یکی دیگر از دوستان دچار سوختگی از ناحیه گردن و دست و مو و یکی از دیگر نیز چشم‌ها، مژه و آبروهایش دچار سوختگی جزئی شد.

این دانشجو ادامه داد: اگر برای این دانشجویان اتفاق ناگوارتری رخ داده بود و جان خود را از دست داده بودند، کدام یک از مسوولان می‌توانست پاسخگوی این سهل‌انگاری باشد؟

دانشجوی دیگر این خوابگاه اظهار داشت: دو شب پیش از این حادثه باز هم نشتی گاز در یکی از واحدها موجب شعله‌ور شدن اجاق گاز و مصدومیت یکی دیگر از دانشجویان شد.

‎وی افزود: زمانی که مشکلی مثل خرابی لوله آشپزخانه یا سرویس بهداشتی یا لامپ و موارد مربوط به برق بوجود می‌آید از متخصص مربوطه استفاده نمی‌شود و نگهبان خوابگاه را برای تعمیر موارد ذکر شده خبر می‌کنند؛ حتی در مرحله اول برای تعمیر اجاق گاز نگهبان را آوردند که شلنگ سیلندر گاز را با پارچه بست تا مثلا نشتی نکند.

گفتنی است، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی استان هرمزگان در خصوص مشکل پیش آمده صرفا عنوان کرده است که یک فندک دست یکی از دانشجویان ترکیده است و مورد خاصی اتفاق نیفتاده است!

وی تا این لحظه حاضر به مصاحبه نشده‌ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: