jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۸۱۲۵۹   ۰۵ دی ۱۳۹۷  |  ۲۱:۰۰

یک منبع آگاه نظامی در گیر ودار اختلافات روسیه و آمریکا بر سر حفظ پیمان موشکی از آغاز آزمایش اژدر پوزئیدون یا روز قیامت در روسیه خبر داد، سلاحی که ادعا شده با حمل کلاهک هسته ای می تواند از زیر اقیانوس ها هر شهر ساحلی را با خاک یکسان کند.

آزمایش «روز قیامت» در روسیه آغاز شد

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، خبرگزاری ریانووستی بدون اشاره به نام این مقام نظامی، یادآور شده است که مراحل آزمایش این اژدر غول پیکر در چارچوب توسعه فناوری های پیشرفته نظامی روسیه آغاز شده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه یک هفته پیش از برگزاری هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این کشور (اسفندماه 96) برای نخستین بار از مجموعه نظامی روز قیامت روسیه پرده برداشت.

زمانی که پوتین در حال معرفی این سلاح بود، فیلمی از عملکرد آن به نمایش درآمد که نشان می داد این اژدر از زیردریایی شلیک می شود و بدون رهگیری می تواند به هدف خود در ساحل هر منطقه ای در جهان نزدیک شود و در آخرین لحظات از آب خارج و به هدف برخورد کند.

وزارت دفاع روسیه پنج ماه پیش برای نخستین بار با انتشار فیلمی از این سلاح چند منظوره پرده برداری کرد.

نام علمی پوزئیدون «Status-6» است و گفته می شود قدرت چاشنی هسته ای آن 100 مگاتن است به عبارتی دو برابر بیشتر از قدرتمندترین بمب اتمی است که جهان تاکنون تجربه کرده است.

پیشتر رسانه های روسیه از جمله راسیسکایا گازتا از ساخت زیر دریایی بدون سرنشین پوزئیدون نیز پرده برداشته بود تا مشخص شود «Status-6» در واقع تنها یک اژدر نیست بلکه ترکیبی از اژدر غول پیکر دارای کلاهک هسته ای و زیردریایی بدون سرنشین است.

پوزئیدون در اساطیر یونان، خدای نام‌های بسیاری از جمله دریاها، رودخانه‌ها، سیل، خشکسالی، زمین لرزه و اسب‌ها بود و محافظ تمامی آب‌ها محسوب می شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر