jamejamonline
استان ها کردستان کد خبر: ۱۱۸۰۷۳۹ ۰۴ دی ۱۳۹۷  |  ۱۰:۵۰

فرمانده انتظامی استان کردستان خبرداد:

کشف فرار مالیاتی ۱۶ میلیارد ریالی در کردستان

فرمانده انتظامی استان کردستان از کشف فرار مالیاتی به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد ریال و دستگیری سه تن در این رابطه در سنندج خبرداد.

کشف فرار مالیاتی ۱۶ میلیارد ریالی در کردستان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان کردستان، سردار علی آزادی گفت: در پی شکایت یکی از ادارات دولتی مبنی بر ارائه مدارک غیر قابل اصالت برای تاسیس یک شرکت فنی مهندسی در سنندج مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که اعضای این باند در سال ۱۳۹۵ اقدام به تاسیس شرکت فنی مهندسی کرده و برای فرار از پرداخت مالیات اقدام به ارائه و کارسازی مدارک غیر قابل اصالت به ماموران اداره مالیات کرده بودند.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه مبلغ فرار مالیاتی بیش از ۱۶ میلیارد و ۱۳۱ میلیون ریال بوده است، ادامه داد: با بررسی کارشناسانه ماموران پلیس آگاهی و همچنین اسناد و مدارک شرکت مورد نظر، فرار مالیاتی محرز و با هماهنگی مراجع قضائی سه نفر از افراد مرتبط شناسایی و دستگیر شدند.

آزادی در پایان سخنان خود بیان کرد: پس از انجام تحقیقات و استعلامات لازم و بررسی کارشناسی، پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: