نوانما اخبار نوا کد خبر: ۱۱۷۸۲۲۴   ۰۵ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۶:۵۹

طی حکمی از سوی معاون هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی

میلاد عرفان‌پور مدیر جدید مرکز موسیقی حوزه‌ی هنری شد

مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری طی حکمی میلاد عرفان‌پور شاعر جوان انقلابی - آیینی را به عنوان مدیر جدید مرکز موسیقی حوزه هنری منصوب کرد.

میلاد عرفان‌پور مدیر جدید مرکز موسیقی حوزه‌ی هنری شد

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی مرکز موسیقی حوزه‌ی هنری، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری طی حکمی میلاد عرفان‌پور را به عنوان مدیر جدید مرکز موسیقی حوزه هنری منصوب کرد.
در این حکم آمده است: «جناب آقای میلاد عرفان‌پور
نظر به شایستگی‌های هنری و سوابق درخشان جناب‌عالی در ارائه آثار فاخر ادبی در حوزه شعر و ترانه‌های انقلابی – آیینی و تجارب ارزنده‌تان در همکاری با هنرمندان حوزه موسیقی، به موجب این حکم به عنوان مدیر دفتر موسیقی حوزه هنری منصوب می‌شوید. امید است با بهره‌گیری از نظرات پیش‌کسوتان عرصه موسیقی و تعامل موثر با هنرمندان نامدار انقلاب اسلامی، شرایط ظهور نسل جدیدی از هنرمندان متعهد را فراهم آورید.
سرمایه‌گذاری ویژه بر قالب سرود، تولید و ترویج محصولات بدیع، فاخر و اثربخش که بتواند نیاز خانواده‌های متدین این مرز و بوم را فراهم آورد از وظایف جناب‌عالی است.
ضمن آرزوی توفیق جناب‌عالی، بهروزی و سربلندی شما را از خداوند متعال خواستارم.»
پیش از این عباس محمدی مدیریت مرکز موسیقی حوزه هنری را بر عهده داشت.
میلاد عرفان‌پور، شاعر و ترانه‌سرای کشور، متولد ۱۳۶۷ در شیراز است. سرایش شعر را از کودکی و تحت تأثیر دوبیتی‌های محلی که مادربزرگش برایش می‌خواند، آغاز کرد. نخستین کتاب خود را با عنوان از شرم برادرم در قالب رباعی، به سال ۱۳۸۵ توسط انتشارات سپیده‌باوران منتشر کرد. او در سه مجموعه شعر بعدی خود نیز سرودن در همین قالب را ادامه داد و دو اثر«پاییز بهاری‌ست که عاشق شده است» و «پادشهر» را در سال ۱۳۸۸ و «جشن فراموشی‌ها» در سال ۱۳۸۹ روانه بازار کتاب کرد.
میلاد در رشته «سیاست‌گذاری فرهنگ و ارتباطات» در دانشگاه امام صادق تحصیل کرده‌است و فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ارشد از همین دانشگاه است. موضوع پایان‌نامه او تحلیل گفتمان انتقاد اجتماعی در شعر شاعران انقلاب اسلامی بوده‌است.
عرفان‌پور در سال ۱۳۹۴، مجموعه شعر تازه‌ای منتشر کرد که »آخر مجلس» نام داشت. این دفتر شعر در قالب‌های رباعی، نیمایی و غزل است و مضمون‌های غالب آن شامل مناجات، عرفان، شهادت و وقایع روز انقلاب اسلامی و جهان اسلام است.
وی کتاب بی‌خبری‌ها را در سال ۱۳۹۴ منتشر کرد. این اثر در یازدهمین دوره جشنواره قلم زرین نامزد شد، و بدین ترتیب او جوان‌ترین نامزد این جایزه از ابتدای تأسیس بود. او همچنین دبیر و داور در برخی جشنواره‌های شعر بوده‌است.
عرفان‌پور در زمینه ترانه‌سرایی نیز طبع‌آزمایی کرده‌است. یکی از آثار او در این زمینه، با همراهی محمدمهدی سیار، و به خوانندگی حامد زمانی که در رسانه‌های غربی نیز بازتاب داشت «هتل کوبورگ» نام داشت که موضوع آن، پرونده هسته‌ای ایران بود. فاکس نیوز، ضمن معرفی آهنگ ساخته شده بر اساس این شعر و ترجمه‌ی بخش‌هایی از آن، درباره‌ی این ترانه نوشته است: «این ترانه در واحد موسیقی بسیج ساخته شده است اما قرار گرفتن آن بر روی سایت خبرگزاری فارس، نشانه اطمینان‌بخشی است مبنی بر اینکه ترانه مذکور، رضایت رهبر معظم علی خامنه‌ای و رئیس‌جمهور حسن روحانی را در پشت خود دارد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: