jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۱۱۷۷۹۰۶ ۰۵ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

زیتون: سرشار از ویتامین E بوده و برای حفاظت از پوست و مو بسیار موثر است. چربی‌های سالم موجود در زیتون تاثیر زیادی در کاهش کلسترول داشته و فشار خون و سلامت قلب را در پی دارد.

چغندر: آنتیاکسیدانی بسیار قوی بوده و سرشار از آهن، منگنز، مس، پتاسیم، منیزیم، فیبر، ویتامین K و کلسیم است. نیترات موجود در چغندر، فشار خون را پایین آورده و خطر بیماریهای قلبی و سکته را کاهش میدهد. در ضمن صفرا را رقیق کرده و باعث سلامت کبد میشود.

دارچین: قند خون را کاهش داده و با میکروبزدایی، ایمنی بدن را افزایش میدهد. مغز را تقویت کرده و مانع بیماریهایی مانند آلزایمر و پارکینسون میشود. دارچین یک آنتیبیوتیک، آنتیویروس و ضدقارچ طبیعی است و در برابر بسیاری از بیماریها از بدن محافظت میکند.

سیب: سرشار از فیبر بوده و باعث تسهیل هضم غذا شده و ضدیبوست است. ضعف را از بین برده و نیروبخش است. سیب با افزایش گردش خون به ترمیم سلولهای آسیبدیده کمک کرده و باعث سلامت پوست میشود و بهدلیل داشتن کلسیم، استخوانها و دندانها را محکم میکند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر