jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۷۷۳۶۹ ۲۸ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مستند «خاطرات همسایه نیاگارا» تولید جدید شبکه مستند شب گذشته با حضور مدیران شبکه مستند و بزرگان عرصه دوبله رونمایی و از بیش از 30 سال فعالیت هنری عباس نباتی هنرمند پیشکسوت دوبله تجلیل شد.

به گزارش جامجم، مراسم تجلیل از عباس نباتی هنرمند باسابقه عرصه دوبله شب گذشته ۲۶آبان با حضور استادان و صداهای ماندگار دوبله ازجمله منوچهر اسماعیلی، سعید مظفری، ناصر نظامی، حمید منوچهری، علی همت مومیوند، ابوالفضل توکلی، کارگردان و تهیهکننده مستند خاطرات همسایه نیاگارا و ابوالقاسم ناصری، مدیر تولید شبکه مستند و جمعی از علاقهمندان هنر دوبله در فرهنگسرای ابنسینا برگزار شد. در این مراسم عباس نباتی در مراسم تجلیل خود با قدردانی از حضور علاقهمندان و همکارانش گفت: از شبکه مستند سپاسگزارم که پروژه پاسداشت هنرمندان را ابداع کرد، این میتواند گامی برای پاسداشتهای بیشتر در سایر صنوف باشد؛ سپاسگزارم از رئیس شبکه مستند، مدیر تأمین برنامه و همه عزیزانی که به تولید این مستند کمک کردند.

دوبلور کارتونهای بهیادماندنی ایکیو سان، گربه سگ، بل و سباستین و همچنین دور دنیا در ۸۰روز و باخانمان افزود: امیدوارم جوانان همراه ما که در حال حاضر در کنار ما هستند و همینطور کسانی که در حال تعلیم هستند، موفق باشند و بتوانند دوبله را همانگونه که طی ۶۰ سال گذشته پویا بوده و کیفیت داشته است به سرانجام برسانند. دوبله زمانی لذتبخش است که کیفیت داشته باشد و مخاطب را به هیجان بیاورد.

در بخش دیگری از این مراسم ابوالفضل توکلی، تهیهکننده و کارگردان مستند خاطرات همسایه نیاگارا نیز سخنانی درباره ساخت مستند زندگی آقای نباتی بیان کرد.

این کارگردان گفت: نباتی جنس صدایی دارند که وقتی صحبت میکنند خودبهخود سبب زیباتر شدن اثر ازنظر شنیداری میشوند و من وظیفه خود دانستم مستند زندگی صاحب این صدای زیبا را مثل دیگر استادان دوبله که ساختم، بسازم. امیدوارم این فرصت وجود داشته باشد که زندگی بقیه پیشکسوتان دوبله و صدا را هم کارگردانی کنم. در ادامه این مراسم عباس نباتی، لوح یادبود شبکه مستند را از دستان منوچهر اسماعیلی دریافت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر