jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۳۵۶۷ ۱۸ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت ارشاد گفت: اگر سرانه هر لباس فرم مدرسه را صد هزار تومان و به‌طور متوسط برای ده‌میلیون دانش‌آموز در نظر بگیریم، هزار میلیارد تومان گردش مالی این حوزه می‌شود پس نمی‌توان از این موضوع مهم غفلت کرد.

حمید قبادی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع چالشهای پوشش مدارس، با بیان اینکه لباس در تمام ساعات بهعنوان عنصر اساسی همراه ماست و در روح و روان و احساسات و ارتباطات ما تأثیر دارد، افزود: نقش پوشش در حوزه یادگیری و آموزش چندبرابر است و نامناسب بودن لباس از حیث جنس و کیفیت و مدل میتواند در اندیشه و تعقل تأثیر منفی بگذارد.

وی درباره لباس فرم دانشآموزی عنوان کرد: طبعا دامنه آموزش و پرورش گسترده است و مخاطبان بسیاری دارد و میطلبد به این مقوله نیز توجه مضاعفی صورت گیرد.

قبادی با بیان اینکه قانون امکانی فراهم کرده تا به این موضوع در کارگروه مد و لباس که آموزش و پرورش نیز عضو آن است توجه ویژه داشته باشیم، گفت: شاید به علت کثرت مسائل در آموزش و پرورش، کم کاری در حوزه ساماندهی پوشش مدارس صورت گرفتهباشد.

وی با بیان اینکه مبنای کار ما قانون ساماندهی مد و لباس است که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده ادامه داد: در ماده 7 آییننامه اجرایی این قانون، وظایف دستگاهها روشن شده و یکی از اعضای مهم این کارگروه، وزارت آموزش و پرورش است تا به اقتضای جمعیتی، سنی، جنسیتی و جغرافیایی برای طراحی و تهیه فرم لباس مدارس اقدام کند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت ارشاد با اشاره به اینکه دو، سه ماه است اخیرا کاری با همکاری استانداران استانهای هرمزگان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان شروع شده و این امکان فراهم شده تا کارمندان در محیطهای اداری با لباس بومی حضور یابند، گفت: آموزش و پرورش هم باید این اجازه را بدهد که بچهها با لباس بومی به مدارس بیایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر