ارتش سوریه ضمن پاکسازی صحرای السویدا از لوث تکفیری ها، داعشی ها را در منطقه ای کوچک در بادیه دمشق به محاصره درآورده است.
کد خبر: ۱۱۵۸۸۸۵
محاصره داعشی‌ها در  صحرای سویدا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، منابع سوری اعلام کردند: ارتش سوریه به پیشروی خود در صحرای السویدا ادامه داد و بر مناطق جدیدی که شامل تپه های راهبردی است مسلط شد.

بر اساس این گزارش؛ ارتش سوریه طی ساعات گذشته منطقه قبر الشیخ حسین واقع در حدفاصل استانهای السویدا و حومه دمشق در عمق البادیه را به کنترل خود درآورد و مواضع خود را در آن استحکام بخشید.

منابع سوری اعلام کردند که نیروهای ارتش سوریه در محور رضیمه شرقی یک ستون داعش که در خودری حامل مهمات نیز در آن بود را منهدم کند که بر اثر آن شماری از تفکیری ها کشته شدند.

نیروهای عملیات کننده در محور رامی و شبکی نیز موفق به آزادسازی تپه منط الحصان که تپه ای راهبردی است، شدند و همچنین تپه های الضبع و الریاحه را پس از غلبه بر داعشی ها به کنترل خود در آوردند.

منابع سوری گزارش داد که مساحت کوچکی شامل ۲۵۰ کیلومتر مربع در کنترل داعشی هاست که تکفیری ها در آن تحت محاصره هستند و پس از آن صحراهای السویدا و حومه دمشق به طور کامل از لوث داعش آزاد خواهد شد.

این منابع بیان کردند: نیروهای خنثی کننده مین و مواد منفجره ارتش سوریه در حال پاکسازی مناطق آزاد شده در عمق بادیه السویدا از مین ها و مواد منفجره کار گذاشته شده از سوی داعش هستند.

نیروهای ارتش سوریه طی روزهای گذشته موفق به آزادسازی خربه الامباشی، الهیبریه، الشهریه، رسوم مروش، زریبیه، واید الرملیان، وادی شجره، زمله ناصر، النهیان و تل علم شده اند. همچنین بر سد الزلف، قلعه قدیمی، تپه های قنطره، سح النعامه و ارض الکراع مسلط شده اند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها