jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۳۸۴۲   ۲۶ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

جام جهانی با قهرمانی فرانسه تمام شد تا تورنمنتی که که همه بزرگان را یا در مقدماتی یا در حین برگزاری جام قربانی کرده بود، با کامیابی یک قهرمان قبلی به آخر برسد. فرانسه قهرمان شد، بلژیک برای اولین بار سوم شد و کشور 27 ساله کرواسی، اولین فینال خود را تجربه کرد. فرانسه قهرمان شد تا دومین ستاره روی تاج خروس‌ها بنشیند. آلمان، برزیل، آرژانتین یا اسپانیا در فینال نبودند؛ اما کرواسی و فرانسه خیلی مایه گذاشتند تا برای فیفا آبروداری کنند.

انگلیس جدول را دید و به بلژیک باخت تا به یک فینال دیگر برسد؛ اما مسابقه حساسش را به کرواسی باخت تا در بازی تشریفاتی ردهبندی مقابل بلژیک انگیزهای نداشته باشد. مسابقهای که زیر هیاهوی دو غول تنیس دنیا در ویمبلدون گم شد. همه انگلیسیها حواسشان به ادامه مسابقه نوواک جوکوویچ و رافائل نادال بود که به دلیل قانون خاموشی لندن نیمهکاره مانده بود. مسابقهای جذاب که حال همه ورزش‌دوستان را خوب کرد. نادال افسانه‌ای باخت تا جوکو به فینال ویمبلدون برسد. مردی از جنس یوگسلاوی سابق درست مثل کرواسی. نوواک باید فینال ویمبلدون را برگزار می‌کرد. دو ساعت قبل از فینال جام جهانی. او برد و قهرمان شد؛ اما کرواسی پشت دروازه پیروزی ماند. دروازه‌ای که فقط بازیکنان فرانسه اجازه پیدا کردند از زیر آن رد شوند. دلمان برای این روزها تنگ می‌شود. بخصوص روزهای آخرش که دلمان هم با جام جهانی بود هم با ویمبلدون. روزهای قشنگی که ورزش، حس لطیف زنده بودن را به ما منتقل کرد. دلمان برای همه زیبایی‌های این چند روز تنگ می‌شود. کاش این روزها تمام نمی‌شد.

علی جوادی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر