jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۹۷۱۶   ۰۴ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

محققان دانشگاه میشیگان در آمریکا کوچک‌ترین کامپیوتر جهان به اندازه 0.3 میلی‌متر و کوچک‌تر از یک دانه برنج را ارائه کردند. به گزارش فارس، برخلاف کامپیوترهای سنتی رومیزی که همیشه پس از خاموش و غیرفعال شدن، برنامه‌ها و اطلاعات خود را حفظ می‌کنند این دستگاه‌های کوچک به محض این‌که خاموش و یا غیرفعال شوند تمام اطلاعات خود را از دست می‌دهند. «دیوید بلاو» پروفسور مهندسی برق و کامپیوتر که سرپرستی ارائه این سیستم جدید را برعهده دارد، گفت: ما مطمئن نیستیم این وسیله جدید را کامپیوتر بنامیم یا خیر.

این سیستم علاوه بر حافظه و فتوولتاییک دارای پردازنده، گیرنده و فرستندههای بیسیم است. این وسیله دارای آنتن رادیویی معمولی و بسیار کوچکی است که دادهها را با نور مرئی دریافت و انتقال میدهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر