jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۴۹۹۰   ۰۸ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۹:۴۶

با شکسته شدن حکم قصاص زن جوان که متهم به همسرکشی است، این پرونده به ایستگاه قسامه رسید.

پرونده طاهره در ایستگاه قسامه

به گزارش جام‌جم، صبح دوم فروردین ماه سال 94 طاهره 34ساله که از آپارتمانش در محله نعمت آباد بیرون دویده بود از همسایه‌ها کمک خواست. همسایه‌ها وقتی وارد خانه این زن شدند با جسد خونین شوهر 30 ساله‌اش به نام سجاد روبه‌رو شدند. طاهره گفت: وقتی من و شوهرم با هم درگیر شدیم او با چاقو به سینه‌اش زد و خودکشی کرد.

وقتی پزشکی قانونی در گزارشی فرضیه خودکشی را رد و اعلام کرد مرد جوان براثر اصابت تیغه چاقو از سوی یک نفر دیگر به قتل رسیده است بار دیگر طاهره تحت بازجویی قرار گرفت، اما منکر قتل شد.

در حالی که طاهره خود را بی گناه می‌خواند در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و مادر شوهرش برای وی حکم قصاص خواست.

طاهره گفت: من و سجاد هشت سال قبل در شهرستان با هم ازدواج کردیم و برای زندگی به تهران آمدیم. چون بچه‌دار نمی‌شدیم خانواده سجاد در زندگی‌مان دخالت می‌کردند وخیلی اوقات باعث درگیری بین ما می‌شدند.

وی ادامه داد: سجاد معتاد و عصبی شده بود. چون روز ششم عید جشن عروسی برادرزاده‌ام بود. از سجاد خواستم برای شرکت در جشن عروسی به شهرستان برویم اما او بهانه‌گیری کرد و سر همین موضوع با هم درگیر شدیم. دعوای ما چند ساعت طول کشید. سجاد که حال طبیعی نداشت به آشپزخانه رفت و یک کارد به دست گرفت و به سینه‌اش زد. من که شوکه شده بودم چاقو را از سینه‌اش بیرون کشیدم و با داد و فریاد همسایه‌ها را خبر کردم.

در پایان جلسه، هیات قضایی طاهره را به قصاص محکوم کرد. اما این حکم در دیوان عالی کشور تایید نشد. به این ترتیب پرونده بار دیگر برای رسیدگی به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. قضات دادگاه دیروز پس از مشورت این پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری قسامه دادند. به این ترتیب قرار شد اولیای دم 50 نفر از بستگان نسبی خود را به دادگاه معرفی کنند تا قسم بخورند طاهره قاتل است و برای وی حکم قصاص صادر شود. در غیر این صورت زن جوان 50 بار سوگند بی‌گناهی می‌خورد و از اتهام قتل شوهرش تبرئه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر