jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۲۳۵۸ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

عدم کنترل دیابت در زنان می‌تواند سبب ایجاد بی‌اختیاری ادرار شود.

دکتر مهری مهراد، رئیس انجمن نورویورولوژی ایران درباره علت بیاختیاری ادرار در زنان اظهار کرد: بی اختیاری ادرار در زنان به سن، تعداد زایمانها، هورمونهای بارداری یا پیش یائسگی بستگی دارد. همچنین وجود بیماریهایی همچون پارکینسون، دیابت، دیسکهای کمر و ضایعات نخانی نیز میتواند سبب بروز بیاختیاری ادرار در زنان شود، درحالی که بدون هیچ بیماری زمینهای نیز میتوانیم شاهد بروز این مشکل باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بیاختیاری ادرار استرسی نیز زمانی بهوجود میآید که فرد در حال سرفه، عطسه، خندیدن یا انجام فعالیتهای فیزیکی همچون پریدن یا ورزش کردن به علت شل شدن عضلات
کف لگن است.

وی افزود: ممکن است بیاختیاری ادرار به این شکل بروز کند که فرد بلافاصله بعد از احساس ادرار مجبور باشد به دستشویی برود و اگر این کار با تاخیر همراه باشد ریزش ادرار به وجود آید. همچنین ممکن است فرد کنترلی بر ادرار خود نداشته باشد که این مشکل بویژه در افرادی که دیابت دارند و قند خون خود را چکاپ و کنترل نمیکنند، بیشتر دیده میشود. وی یادآورشد: هرچقدر بیاختیاری ادرار در زنان زودتر تشخیص داده شود درمان آن راحت تر است، به طور مثال تزریق PRP در واژن این مشکل را رفع میکند، اما با گسترش بیماری و عدمرعایت فرد مبتلا به دیابت ممکن است فرد نیاز به عمل جراحی پیدا کند. / جامجم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر