jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۱۳۵۸ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

ارزیابی پژوهش‌هایی که بتازگی منتشر شده حاکی از آن است که در آینده نزدیک، جوانان جهان اسلام دو برابر بیشتر از گذشته در صنعت گردشگری هزینه خواهند کرد و موجب جهشی در صنعت گردشگری اسلامی خواهند شد.

برخی پیشبینیها از افزایش 300 میلیون دلاری این صنعت روایت میکند.

طبق این پژوهش، عربستان سعودی، مالزی و ترکیه اصلیترین مقصد مسلمانان جوان در جهان اسلام هستند و بیشتر گردشگرها هم از کشورهای اندونزی (پرجمعیتترین کشور جهان اسلام)، مصر و قزاقستان و آسیای جنوبی هستند.

تومویوکی ایزوکا، پژوهشگر ژاپنی موسسه تحقیقاتی یانو میگوید انتظار میرود شمار مسلمانهایی که به ژاپن سفر میکنند هم افزایش یابد و انتظار دارند تقاضا برای غذای حلال در این کشور افزایش یابد.

طی سالهای اخیر، فرودگاه ها، رستورانها و هتلها در سراسر جهان در تلاش بودهاند که امکانات متناسب با مسلمانان مانند نمازخانه و فروشگاههای غذای حلال را ایجاد کنند.

فاضل بهارالدین، مدیر اجرایی حلال تریپ میگوید مسلمانان میانسال عموما سالی یکبار در گروههای خانوادگی مسافرت میکنند، اما جوانان مسلمان 20 تا 36 ساله، چندبار در سال به سفر میروند. او میافزاید: این نسل از جوانان مسلمان در حال افزایشاند؛ خواهان تجارب مهیج هستند و به مکانهایی میروند که کمتر مورد استقبال والدینشان بوده است.

به گفته این متخصص صنعت توریسم، هزینههای سفر جوانان مسلمان در مقایسه با نسلهای پیش، کمتر است؛ اما چون سالانه چند بار سفر میکنند مخارج سالانه سفرهایشان بیشتر میشود. به گفته او، طی پنج تا ده سال آینده، مسلمانان بخش بیشتری از درآمد خود را صرف سفر و گردشگری خواهند کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر