jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۱۱۱۶ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

بیست و یکمین نشست تخصصی آموزشی آواز از ساعت 18 سه‌شنبه 25 اردیبهشت با آوازخوانی تعدادی از خوانندگان پیشکسوت و جوان و همچنین ارائه یک مبحث فنی و تخصصی برگزار می‌شود و البته رونمایی از یک کتاب آوازی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. این طور که فارس خبر داده، حسن گلپایگانی، نوین خوش‌نوا، علی انصاری، مهدی ستایش‌مهر و مسیح سام‌خانیان خوانندگان این برنامه هستند و مثل ماه‌های قبل علیرضا معینی مجری باسابقه رادیو و تلویزیون هم این برنامه را اجرا می‌کند.

ضمن اینکه حسن گلپایگانی به عنوان استاد مهمان ویژه نشست رودرروی علی شیرازی کارشناس مجری مینشیند تا درباره «یک آواز امروزی چگونه باید باشد» با هم حرفبزنند و هماندیشی و پرسش و پاسخ داشته باشند.

در بخش دیگری از برنامه نیز از کتاب «ردیف موسیقی آوازی ایران» با حضورحجت عبدی و با همراهی حسن گلپایگانی مدرس قدیمی آواز و همچنین چند تن از پیشکسوتان هنر آواز ایرانی رونمایی و جشن امضای آن در محوطه فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد. در واقع کتاب مذکور به عنوان منبعی تکمیلی جهت یادگیری ردیف روایتشده صوتی توسط حسن گلپایگانی دربردارنده اشعار گوشههای آوازی و برخی دادههای مفید دیگر است. روایت صوتی این مدرس آواز چند سال پیش در قالب مجموعهای تحت عنوان «فراز و فرود در آسمان ردیف آوازی موسیقی ایران» منتشر شده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر