jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۱۱۱۶ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

بیست و یکمین نشست تخصصی آموزشی آواز از ساعت 18 سه‌شنبه 25 اردیبهشت با آوازخوانی تعدادی از خوانندگان پیشکسوت و جوان و همچنین ارائه یک مبحث فنی و تخصصی برگزار می‌شود و البته رونمایی از یک کتاب آوازی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. این طور که فارس خبر داده، حسن گلپایگانی، نوین خوش‌نوا، علی انصاری، مهدی ستایش‌مهر و مسیح سام‌خانیان خوانندگان این برنامه هستند و مثل ماه‌های قبل علیرضا معینی مجری باسابقه رادیو و تلویزیون هم این برنامه را اجرا می‌کند.

ضمن اینکه حسن گلپایگانی به عنوان استاد مهمان ویژه نشست رودرروی علی شیرازی کارشناس مجری مینشیند تا درباره «یک آواز امروزی چگونه باید باشد» با هم حرفبزنند و هماندیشی و پرسش و پاسخ داشته باشند.

در بخش دیگری از برنامه نیز از کتاب «ردیف موسیقی آوازی ایران» با حضورحجت عبدی و با همراهی حسن گلپایگانی مدرس قدیمی آواز و همچنین چند تن از پیشکسوتان هنر آواز ایرانی رونمایی و جشن امضای آن در محوطه فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد. در واقع کتاب مذکور به عنوان منبعی تکمیلی جهت یادگیری ردیف روایتشده صوتی توسط حسن گلپایگانی دربردارنده اشعار گوشههای آوازی و برخی دادههای مفید دیگر است. روایت صوتی این مدرس آواز چند سال پیش در قالب مجموعهای تحت عنوان «فراز و فرود در آسمان ردیف آوازی موسیقی ایران» منتشر شده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر