jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۱۰۸۲ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان با اشاره به این‌که وقوع جنگ مستقیم میان سوریه و اسرائیل به نفع این رژیم نیست، تاکید کرد: پاسخ نظامی سوریه «توازن در وحشت» با اسرائیل ایجاد کرد. به گزارش تسنیم و به نقل از خبرگزاری فرانسه، نبیه بری گفت سوریه توانست توازن در وحشت با اسرائیل ایجاد کند و از طریق بمباران مواضع نظامی در جولان اشغالی در روز پنجشنبه، پاسخ هشدارآمیز و کوبنده به این رژیم داد. بری بعید ندانست در صورت تداوم تجاوز اسرائیل به اراضی سوریه، ارتش سوریه موضعی را در سرزمین‌های اشغالی هدف قرار دهد. وی درخصوص احتمال وقوع جنگ مستقیم میان اسرائیل و سوریه، عنوان کرد: با توجه به منطقه جغرافیایی محدود اسرائیل، آغاز جنگ طولانی‌مدت یا جنگ‌های واقعی به نفع این رژیم نیست. از این‌رو، تل‌آویو تاکتیک بمباران مناطق حساس را در سوریه و بازگشت سریع را انتخاب کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر