jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۰۹۴۳   ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۸:۱۵

پسر تبهکار که با پرسه‌زنی در خیابان‌های تهران با شناسایی گردشگران خارجی کیف آنها را سرقت می‌کرد، دیروز با انتقال به محل‌های سرقت، صحنه دزدی‌های خود را بازسازی کرد. متهم در یکی از سرقت‌های خود که فیلمش در فضای مجازی منتشر شده، گردشگر خارجی را تا یک قدمی مرگ برد.

تشریح صحنه سرقت از گردشگران خارجی +عکس

به گزارش جام‌جم، جواد 29 ساله هفته گذشته در طرح پلیس آگاهی تهران دستگیر شد. ماموران پلیس آگاهی با طرح شکایت‌های مشابه از جوان موتورسواری که کیف گردشگران زن را سرقت می‌کرد، شناسایی و دستگیری او را در دستور کار قرار دادند.

بررسی دوربین‌های مداربسته نشان داد، متهم جوانی قوی‌هیکل و خشن است که با موتورسیکلت طرح پولسار سرقت می‌کند. با بررسی این فیلم‌ها، ردپای سارقی سابقه‌دار است این پرونده به دست آمد. جواد 29 ساله سارقی حرفه‌ای و سابقه دار است که پیش از این پنج بار به اتهام سرقت روانه زندان شده بود. مخفیگاه‌های او زیر نظر گرفته شد تا این‌که ماموران او را در جنوب تهران شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند. پسر جوان پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران به سرقت‌های سریالی از گردشگران اعتراف کرد‌. سارق خشن از 50 گردشگر در این مدت سرقت کرده بود.

روز پنجشنبه متهم به خیابان نجات‌اللهی منتقل شد. این خیابان به خاطر هتل و فروشگاه‌های صنایع دستی محل تردد گردشگران خارجی است و جواد بیشتر طعمه‌هایش را آنجا شکار می‌کرد. پسر جوان در تشریح سرقت هایش گفت: با پرسه زنی در این خیابان گردشگران زن که کیف همراه داشتند را شناسایی می‌کردم. آنها را زیر نظر می‌گرفتم تا در لحظه‌ای مناسب سرقت را انجام دهم. می‌دانستم آنها خیلی زود از کشور خارج می‌شوند و شکایت نمی‌کنند . در فرصت مناسب به آنها نزدیک می‌شدم و در یک لحظه کیف را می‌قاپیدم و فرار می‌کردم. اگر کیف را محکم می‌گرفتند
روی زمین می‌افتادند. در بعضی سرقت‌ها هم برای این‌که کسی به من مشکوک نشود، همدستم که دختر جوانی است ترک موتور می‌نشست.

متهم پس از بازسازی صحنه سرقت‌ها روانه بازداشت پلیس آگاهی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر