jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۸۴۷۸ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

برنامه ماندگار «صبح جمعه با شما» پس از نزدیک به دو دهه تعطیلی به جدول پخش رادیو ایران باز می‌گردد. این برنامه خاطره انگیز سال 1378 تعطیل شد و هنرمندان آن به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه بعدها برنامه «جمعه ایرانی» را اجرا کردند و عده‌ای نیز از برنامه‌های طنز دور شدند. برنامه جمعه ایرانی نیز از سال 1394 به درخواست تهیه کننده برنامه تعطیل شد و اکنون پس از دو دهه، هنرمندان برنامه صبح جمعه با شما دور هم جمع شده اند تا با کارگردانی علیرضا جاویدنیا و تهیه‌کنندگی ساجد قدوسیان این برنامه خاطره‌انگیز را احیا کنند.

حمید شاهآبادی، معاون صدای جمهوری اسلامی با اعلام این خبر گفت: ظرفیتهای همافزایی فراوانی در معاونت صدا وجود دارد که موجب شد امکان احیای برنامه خاطرهانگیز صبح جمعه با شما فراهم شود. در سالهای گذشته این برنامه به نوعی با نامهای مختلف از جمله قند و نمک، جمعه ایرانی و رادیو جمعه در جدول پخش شبکههای رادیویی حضور داشته است و در حال حاضر مقدمات احیای این برنامه فراهم شده و از نیمه اردیبهشت شنوندگان رادیو ایران میتوانند باز هم شنونده برنامه صبح جمعه با شما باشند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاون صدای جمهوری اسلامی درباره ویژگیهای صبح جمعه با شما گفت: این برنامه در مرحله اول به مدت 120 دقیقه از ساعت 9 صبح جمعهها از رادیو ایران پخش خواهد شد. همکاران تلاش کردهاند هسته اصلی بازیگران این برنامه قدیمی دور هم جمع شوند و با بهرهگیری از ظرفیت بازیگران جوان، گروه بازیگران تکمیل شود. در حال حاضر هنرمندانی چون علیرضا جاویدنیا، عباس محبی، اصغر سمسارزاده، صادق عبداللهی، حسین هاشمی، مرتضی تبریزی، فرانک رفیعی و شوکت حجت از جمع قدیمیهای صبح جمعه با برنامه همکاری میکنند و در دوره جدید حسین عرفانی، مینو غزنوی، حسین محباهری، مهین برزویی و... به جمع گروه هنرمندان برنامه اضافه میشوند.

شاهآبادی درباره تغییرات ساختاری برنامه نیز افزود: علاوه بر احیای شخصیتهای قدیمی برنامه مانند آقای دست و دل باز، نازیلا، همسر ملون و ... تلاش شده است بخشهای جدیدی نیز به برنامه اضافه شود. یکی از این بخش ها، بهرهگیری از ظرفیت طنازان در سراسر کشور است. به همین منظور هماهنگیهای لازم با معاونت امور استانها صورت خواهد گرفت تا بخشهای متنوعی با همکاری صدای استانها به برنامه اضافه شود. شاهآبادی گفت: بخش محتوایی دیگری که به برنامه اضافه میشود، بخش تعاملی است که در قالب یک مسابقه غیرحضوری اجرا میشود. در این مسابقه علاقهمندان طنز، قطعات طنز تولیدی خود را برای برنامه ارسال میکنند. برگزیده این قطعات در برنامه پخش میشود و در یک رقابت جذاب، برندگان هر فصل با رأی مردمی معرفی میشوند و برندگان بهطور حضوری در برنامه ایفای نقش میکنند.

معاون صدای جمهوری اسلامی در پاسخ به این پرسش که چرا بعد از دو دهه تصمیم به احیای برنامه صبح جمعه با شما گرفته شده است، گفت: این برنامه شناسنامه طنز رادیو به حساب میآید و مطالبه مردمی هم تولید و پخش مجدد آن است. بر همین اساس، تصمیم به احیای این برنامه گرفته شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر