اشک‌های بی‌امان فرزندان مردی که همسرش را قربانی بدبینی خود کرده بود، حاضران در دادگاه را متاثر کرد. آنها از قصاص پدر گذشتند، ولی شرط گذاشتند او بعد از آزادی به دیدارشان نرود.
کد خبر: ۱۱۳۸۳۰۹
شرط عجیب برای بخشش قاتل مادر

به گزارش جام‌جم، محمد علی 50ساله که قصاب بود اواخر بهمن سال 90 همسر 45ساله‌اش به نام نسترن را در یکی از خیابان‌های پاکدشت با ضربه‌های چاقو کشت و همانجا تسلیم شد.

مرد معتاد، به قتل همسرش به خاطر بدبینی اعتراف کرد و به بازسازی صحنه جرم پرداخت. وی دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی بوئینی و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

اشک و گریه‌های بی‌امان سه دختر و یک پسر قربانی که فقط یکی از آنها به سن قانونی رسیده است همه حاضران در دادگاه و قضات را متاثر کرد.

در ابتدای جلسه دختر 23ساله قربانی گفت: پدرم معتاد بود.او همیشه سر مسائل کوچک با مادرمان درگیر می‌شد. آخرین بار به رابطه مادرمان با یک غریبه مشکوک شده بود به همین خاطر در خیابان با مادرمان درگیر شد و او را کشت. پدرمان با این کار زندگی ما را سیاه کرد و حالا خودش شش سال است که در زندان است. من در این سال‌ها ازدواج کردم و حالا درشهری دیگر زندگی می‌کنم. دو خواهر 14 و هفت ساله و برادر 16ساله‌ام را به خانه خودم برده‌ام و از آنها مراقبت می‌کنم. من و برادر و دو‌خواهرم حاضر به اعدام پدرمان نیستیم. دیه هم نمی‌خواهیم، اما در شرایطی قرار نداریم که بتوانیم در کنار او زندگی کنیم. به همین خاطر می‌خواهیم تا مدتی در زندان بماند و ادب شود و بعد از آزادی هم برای دیدار با ما نیاید.

وی که به‌شدت اشک می‌ریخت، ادامه داد: پدر بزرگ و مادر بزرگ مادری‌مان پیر و مریض هستند .به همین خاطر نتوانستند به دادگاه بیایند و درخواستشان را مطرح کنند.

سپس سه فرزند دیگر قربانی نیز حرف‌های خواهر بزرگشان را تائید کردند و گفتند نمی‌توانند با پدرشان روبه‌رو شوند و با او زندگی کنند، ولی از قصاص او صرف نظر می‌کنند. وقتی فرزندان قربانی درخواستشان را مطرح کردند، محمدعلی که اشک می‌ریخت آنها را در آغوش گرفت و ابراز پشیمانی کرد.

سپس هیات قضایی ادامه جلسه را به بعد موکول کرد تا درخواست پدر و مادر نسترن که به خاطر کهولت سن قادر به حاضر شدن در دادگاه نیستند از سوی دادسرای محل زندگی‌شان استعلام شود. بعد از مطرح شدن درخواست پدر و مادر قربانی، قرار است محمدعلی از خود دفاع کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها