اعتیاد به گوشی‌های هوشمند باعث تشدید احساس تنهایی، افسردگی و اضطراب می‌شوند. به گزارش ایسنا، یک مطالعه از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو نشان می‌دهد که استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند و اعتیاد دیجیتالی درست مانند هر گونه سوء‌مصرف مواد است. اعتیاد به استفاده از گوشی‌های هوشمند باعث شکل گرفتن نوعی از ارتباطات عصبی در مغز می‌شود که دقیقا در افرادی که برای کاهش درد از داروهای مخدر «اکسی کدون» مصرف می‌کنند، رخ می‌دهد. همچنین اعتیاد به رسانه‌های اجتماعی می‌تواند تاثیراتی منفی بر ارتباطات اجتماعی افراد داشته باشد.
کد خبر: ۱۱۳۴۹۶۵

در این مطالعه که روی 135 دانشجو از دانشگاه سانفرانسیسکو صورت گرفت مشخص شد علاوه بر سطوح بالای احساس انزوا، تنهایی، افسردگی و اضطراب در دانشجویانی که استفاده زیادی از گوشیهای هوشمند خود دارند، این دانشجویان تقریبا همیشه هنگام مطالعه، تماشای تلویزیون، خوردن غذا و حضور در کلاسها همزمان از گوشیهای خود نیز استفاده میکنند. این فعالیت مداوم علاوه بر اینکه باعث میشود کارایی فرد در انجام کارهایش کاهش یابد، زمان زیادی را برای تمدد اعصاب و احیای دوباره ذهن و بدن باقی نمیگذارد.

این مطالعه راههایی برای کنترل اعتیاد به گوشیها و رایانه هاارائه داده است. برای مثال خاموش کردن نوتیفیکیشنها (اعلانها)ی گوشیهای همراه و همچنین پاسخ دادن به ایمیلها و پیامهای رسانههای اجتماعی تنها در زمانهای خاص و محدود به منظور تمرکز بیشتر بر فعالیتهای مهم روزانه توصیه
شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها