jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۴۹۶۵ ۲۷ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

اعتیاد به گوشی‌های هوشمند باعث تشدید احساس تنهایی، افسردگی و اضطراب می‌شوند. به گزارش ایسنا، یک مطالعه از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو نشان می‌دهد که استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند و اعتیاد دیجیتالی درست مانند هر گونه سوء‌مصرف مواد است. اعتیاد به استفاده از گوشی‌های هوشمند باعث شکل گرفتن نوعی از ارتباطات عصبی در مغز می‌شود که دقیقا در افرادی که برای کاهش درد از داروهای مخدر «اکسی کدون» مصرف می‌کنند، رخ می‌دهد. همچنین اعتیاد به رسانه‌های اجتماعی می‌تواند تاثیراتی منفی بر ارتباطات اجتماعی افراد داشته باشد.

در این مطالعه که روی 135 دانشجو از دانشگاه سانفرانسیسکو صورت گرفت مشخص شد علاوه بر سطوح بالای احساس انزوا، تنهایی، افسردگی و اضطراب در دانشجویانی که استفاده زیادی از گوشیهای هوشمند خود دارند، این دانشجویان تقریبا همیشه هنگام مطالعه، تماشای تلویزیون، خوردن غذا و حضور در کلاسها همزمان از گوشیهای خود نیز استفاده میکنند. این فعالیت مداوم علاوه بر اینکه باعث میشود کارایی فرد در انجام کارهایش کاهش یابد، زمان زیادی را برای تمدد اعصاب و احیای دوباره ذهن و بدن باقی نمیگذارد.

این مطالعه راههایی برای کنترل اعتیاد به گوشیها و رایانه هاارائه داده است. برای مثال خاموش کردن نوتیفیکیشنها (اعلانها)ی گوشیهای همراه و همچنین پاسخ دادن به ایمیلها و پیامهای رسانههای اجتماعی تنها در زمانهای خاص و محدود به منظور تمرکز بیشتر بر فعالیتهای مهم روزانه توصیه
شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر