jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۲۴۷۴   ۱۶ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

کانون مربیان فوتبال ایران دیروز دست به اقدامی عجیب زد و علیه کی‌روش بیانیه داد. این اولین بیانیه کانون علیه سرمربی تیم ملی نیست. این بیانیه، موجب جواب تند کی‌روش شد. او مطلبی در صفحه شخصی خود قرار داد و به طعنه نوشت: «بعد از بازی یوونتوس و رئال‌مادرید اکنون کاملا مشخص است که لیگ فوتبال ایران همانند اروپاست. سطح سرعت بازی، ریتم و فشار مشاهده شده یکسان است!!! الان زمان عذرخواهی از هواداران فوتبال ایران به خاطر نظر و نگاه اشتباهی است که داشته‌ام. بنده همین‌طور باید مراتب عذرخواهی صمیمانه خود را به بازیکنان ملی‌پوش تقدیم کنم. من فکر می‌کردم که این وظیفه من است تا برای یک برنامه آماده‌سازی خاص بجنگم. ما کاملا آماده هستیم برای رویارویی با رونالدو، ایسکو و بقیه دوستان... .»

حقیقت تلخ فوتبال ما این است که به بزرگترین دشمن خود تبدیل شدهایم. بعد از برزیل؛ ایران دومین تیمی بود که راهی روسیه شد؛ اما حدود 10 ماه از زمان یک ساله خود را به دست خود قربانی کرد. تمام این مدت به دعوا و حاشیههای خودساخته گذشت. جنگ و جدلهایی که نتیجه آن، فقط ناکامی و ضعف تیم ملی است. عدهای هر روز یک جریان جدید راه انداختند و یک حاشیه پرسروصدا علم کردند. هر روز درگیری، هر روز جنجال. نتیجه این وضعیت را ببینید. ما باید در جام جهانی با اسپانیایی بازی کنیم که اینیستا و ایسکو و کارواخال و آلبا را دارد و برای مقابله با آنها هیچ سلاحی نداریم. ما باید در جام جهانی با پرتغالی بازی کنیم که رونالدو را دارد و نمیدانیم اگر قرار باشد با همین میزان آمادگی که در بازی سهشنبه شب بروز داد ظاهر شود، چه باید بکنیم؟ حریفان ما در جام جهانی واقعا تیمهای ترسناکی هستند و متاسفانه عدهای هنوز به دنبال بازی با ذهن مردم و دست از بازیهای بچگانه خود برنمیدارند. 97 خیلی سریع از راه رسید و جام جهانی هم تا 70 روز دیگر آغاز میشود، اما ما هنوز در باتلاقی دست و پا میزنیم که خودمان درست کردهایم. تیم ملی باید به مصاف حریفان قدرتمند برود، ولی آنقدر بحرانهای خودساخته درونی، مخرب هستند که بیش از حریفان خارجی از اتفاقات داخلی میترسیم. بیچاره این فوتبال.

رضا پورعالی

روزنامه نگار

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر