jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۷۶۹۲ ۱۶ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

هیات داوران جایزه سرو ایرانی، در نشستی که در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، استاد لوریس چکناواریان، آهنگساز و رهبر ارکستر برجسته را به عنوان برنده جایزه سرو ایرانی برای سال 1396 در گروه سنی بالای 65 سال برگزید. همچنین دکتر سجاد آیدنلو شاهنامه‌شناس و استاد دانشگاه به عنوان بهترین چهره میراث فرهنگی ایران در گروه سنی زیر 40 سال انتخاب شد. در برنامه سالانه‌ای که بزودی برگزار خواهد شد، تندیس سرو سایه‌فکن به این دو کوشنده فرهنگ و هنر پیشکش خواهد شد.

جایزه فرهنگی سرو ایرانی از سوی گروهی از انجمنهای فرهنگی و علمی غیردولتی در سال 1393 برپا شده است. این جایزه در سال 1394 به دکتر عبدالمجید ارفعی و آیدین سلسبیلی و در سال 1395 به دکتر ژاله آموزگار و میلاد وندایی اهدا شده بود. جایزه سرو ایرانی یک جایزه مردمنهاد در زمینه میراث فرهنگی است که در دو رشته استادان برتر و جوانان کوشنده برگزار میشود.

انجمنهای دانشگاهی و فرهنگی فهرستی از نامزدهای شایسته در دو رشته را برای هر سال تهیه کرده و سپس داورانی شامل استادان دانشگاه یا فعالان در زمینه میراث فرهنگی را برگزیده و فهرست نامزدها را به هیات داوران ارائه میکنند تا هیات داوران در هر رشته یک نفر را برگزیند. هیات داوران و نامزدها باید کاملاً مستقل بوده و در انجمنهای تشکیلدهنده سرو ایرانی عضویت نداشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر