jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۱۴۶۵۳ ۳۰ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، ثبت سفارش واردات برنج را از یکم بهمن ماه امسال تا پایان خردادماه سال آینده مجاز اعلام کرد.

قیمت برنج خارجی طی هفتههای اخیر 2000 تومان افزایش یافته بود و به نظر میرسد عقبنشینی وزارت جهادکشاورزی از ممنوعیت واردات برنج، با هدف مهار قیمت آن بوده است.

به گزارش ایرنا، در نامه محمود حجتی خطاب به محمد شریعتمداری آمده است: مدت ثبت سفارش تمامی محمولههای برنج سه ماهه و برای یک ماه قابل تمدید است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: لطفا دستور فرمایید مراتب به تمامی متقاضیان اعلام و تعهد لازم مبنی بر این که محمولههای وارداتی حداکثر باید تا شامگاه 31 تیرماه 1397 وارد و ترخیص قطعی شود.براساس این نامه، حداکثر مهلت اعتبار ثبت سفارش، اعتبارات اسنادی و حواله تا تاریخ 31 خردادماه 1397 خواهد بود.

حجتی تاکید کرده است: به دلیل شروع فصل برداشت برنج داخلی، ترخیص و واردات برنج پس از31 تیرماه 1397 امکان پذیر نخواهد بود. علیاکبر مهرفرد، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این باره گفت: برای جلوگیری از گرانی برنج در شب عید، وزارت جهادکشاورزی تصمیم به صدور مجوز ثبت سفارش واردات به مدت محدود گرفته است.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، مهرفرد با اشاره به این که وزیر جهاد کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان و رونق بازار برنج داخلی، شرکت بازرگانی دولتی ایران را موظف کرده است ذخایر راهبردی برنج را برای اولین بار از تولید داخلی تأمین کند، خاطرنشان کرد: براین اساس، برنجهای صدری هاشمی سال جاری کشاورزان از قرار هر کیلوگرم 9100 تومان، برنج شیرودی هر کیلو 5450 تومان و برنجهای ندا و نعمت با قیمت هر کیلو 4850 تومان تا تاریخ پانزدهم بهمن ماه از شالیکاران خریداری میشود. معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، تولید سالانه برنج کشور را 2/2 میلیون تن و نیاز مصرفی کشور را نزدیک به 2/3 میلیون تن عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط اقلیمی کشور، این وزارت فقط از تولید برنج در استانهای گیلان و مازندران حمایت میکند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر