jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۱۱۲۱   ۱۹ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

بهترین زمان ممکن برای ورزش کردن، ساعات اولیه صبح است. ممکن است تصور کنید هنگام عصر پرانرژی‌تر هستید، اما ورزش کردن در این ساعت از روز می‌تواند تاثیر نامناسبی بر رژیم غذایی و افزایش میزان کالری دریافتی داشته باشد.

کارشناسان سلامت دریافتهاند نکته کلیدی در کسب بهترین نتیجه از برنامه ورزشی، انتخاب زمانی است که بدن سرشار از انرژی بوده و ذهن نیز انگیزه لازم را داشته باشد. بر این اساس، صبحها بهترین زمان برای ورزش کردن است.

وقتی هنگام غروب ورزش میکنیم سطح آدرنالین کاملا بالا میرود و در نتیجه ذهن فعالتر شده و هنگام شب برای خوابیدن دچار مشکل میشویم. این در حالی است که با این اوصاف، ورزش صبحگاهی شما را برای کل روز شارژ و پرانرژی نگه میدارد.

از طرفی هم کارشناسان معتقدند انتخاب زمان مناسب ورزش به نوع آن نیز بستگی دارد. برای مثال تمرینات وزنه برداری که باعث افزایش سطح انرژی بدن و هوشیاری ذهن میشوند برای عصر توصیه نمیشوند، اما در مقابل تمرینات هوازی که موجب رفع خستگی ذهن و بدن میشوند برای عصر مناسبترند چون کمک میکنند راحتتر بخوابید به شرط آن که بعد از تمرینات پرخوری نکنید. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر