jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۰۹۸۳۸ ۱۴ دی ۱۳۹۶  |  ۱۱:۰۴

یک روزنامه روسی به نقل از منابع دیپلماتیک و نظامی مدعی شده است که دست‌کم ۷ فروند هواپیمای جنگی روسیه در پی حمله خمپاره‌ای گروه‌های معارض سوری به پایگاه هوایی حمیمیم، منهدم شدند.

انهدام ۷ هواپیمای روسی در سوریه

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، روزنامه «کامرسانت» روسیه، روز گذشته ادعا کرد که در حمله خمپاره‌ای معارضان مسلح سوری به پایگاه هوایی حمیمیم در 31 دسامبر گذشته، 7 فروند هواپیمای جنگی منهدم شدند.

این روزنامه به نقل از دو منبع دیپلماتیک و نظامی، نوشت، خساراتی، که به مهمات نظامی روسیه در جریان این حمله وارد شد، 4 خمپاره‌انداز «سوخوی- 24»، دو هواپیمای جنگی «سوخوی- 35 اس»، یک هواپیمای ترابری «ان- 72» و نیز مهمات نظامی دیگر را شامل می‌شود.

کامرسانت افزود، دست‌کم 10 نظامی نیز در جریان این حمله شورشیان به پایگاه هوایی روسیه کشته شدند. این روزنامه مشخص نکرده است که آیا نظامیان روسی نیز بین کشته‌شدگان بودند یا خیر.

تاکنون وزارت دفاع روسیه واکنشی به این گزارش رسانه‌ای نداده است.

این در حالی‌ است که وزارت دفاع روسیه، روز گذشته در بیانیه‌ای تایید کرد که یک بالگرد نظامی «می- 24»، در 31 دسامبر گذشته به دلیل نقص فنی در استان «حماه» سوریه ساقط شد و هر دو خلبان آن کشته شدند.

از سوی دیگر، تاکنون هیچ‌یک از گروهک‌های مسلح در سوریه در بازه زمانی بین 31 دسامبر و 3 ژانویه( یکشنبه تا چهارشنبه هفته جاری) درباره حمله به پایگاه حمیمیم سخنی نگفته‌اند.

گفتنی است که سامانه پدافندی «پانتسیر اس 1» روسیه، اواخر ماه گذشته میلادی دو بمبی را که تروریست‌ها از استان ادلب به سمت پایگاه هوایی حمیمیم شلیک کردند را ساقط کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر