jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۶۵۲۱ ۰۵ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

با وجود اکران عمومی سه فیلم تازه در سینماهای آمریکای شمالی، جنگ ستارگان: آخرین جدایی دوباره صدرنشین جدول هفتگی گیشه نمایش شد. فیلم در روزهایی که مردم عادی خود را آماده استقبال از سال جدید میلادی می‌کنند، موفق به فروش صد میلیون دلاری شد.

با این رقم فروش، قسمت تازه مجموعه فیلم جنگ ستارگان به فروش کلی ده روزه 397 میلیون دلار رسید. فروش بین‌المللی این اکشن علمی تخیلی در 54 کشور دیگر دنیا هم، حدود 75 میلیون دلار بود. فروش جهانی فیلم (هم آمریکا و هم بقیه کشورهای دنیا) به رقم 756 میلیون دلار رسیده است. موفقیت بالای جنگ ستارگان تازه به کمپانی والت دیزنی کمک کرد تا فروش کلی محصولاتش را در سال 2017 به رقم باورنکردنی شش میلیارد دلار برساند. این دومین بار است که کمپانی والت دیزنی به چنین موفقیت عظیمی دست پیدا می‌کند. تا به امروز، هیچ استودیوی فیلمسازی دیگری نتوانسته شاهد چنین موفقیتی باشد.

به نوشته نشریه اسکرین اینترنشنال، نسخه تازه و احیا شده جومانجی با فروش 64 میلیون دلاری خود ردیف دوم جدول را اشغال کرد. دواین جانسن، جک بلک، کوین هارت و کارن گیلان بازیگر این کمدی اکشن ماجراجویانه هستند. این نسخه 22 سال بعد از موفقیت نسخه اصلی با بازی رابین ویلیامز به روی پرده سینماها رفته است. شرکت سونی در فکر تولید قسمت‌های بعدی این فیلم موفق خود است. سومین فیلم جدول هم سومین قسمت آوازخوان حرفه‌ای با فروشی 27 میلیون دلاری است.

کیکاووس زیاری

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر