jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۰۵۵۳۶ ۰۲ دی ۱۳۹۶  |  ۱۱:۴۱

قیمت هر شانه تخم‌مرغ در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران از ۱۶ هزار تومان هفته گذشته به ۱۸ هزار تومان و تا ۲۰ هزار تومان افزایش یافت.

تخم مرغ به شانه‌ای ۲۰ هزار تومان رسید

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، قیمت تخم‌ مرغ در هفته‌های اخیر با طی روند صعودی در حال افزایش است.

نرخ این محصول از 11 هزار و 800 تومان مصوب در میادین میوه و تره‌بار شهر تهران، ابتدا به 12 هزار و 500 تومان، هفته بعد به 15 هزارتومان و به فاصله کمی به 16 هزار تومان رسید.

هر کارتن تخم‌مرغ فله امروز به قیمت 95 هزارتومان به خرده‌فروشی واقع در خیابان جمال‌زاده شمالی تحویل داده شد که با احتساب سود فروشنده این واحد صنفی هر شانه تخم‌مرغ را به قیمت 17 هزار و 500 تومان به فروش می‌رساند.

قیمت مصرف‌کننده هر شانه تخم‌مرغ 30 عددی بدون بسته‌ بندی در واحد دیگری در خیابان جمال‌زاده شمالی 18 هزار و 500 تومان است و قیمت این محصول در خرده فروشی در محله سعادت آباد 19 هزار تومان است و در برخی از واحدهای خرده‌ فروشی نیز در مرز 20 هزار تومان به فروش می‌رسد.

بنا بر این گزارش، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در این باره در گفتگویی با بیان اینکه قیمت تخم مرغ درب مرغداری نیز افزایش یافته است، اظهارداشت: هر کیلوگرم تخم مرغ (از کمتر از 5 هزار تومان) به 7هزار تومان افزایش یافته است.

ناصر نبی‌پور به معدوم شدن بیش از 13میلیون مرغ تخمگذار و آشفتگی بازار نهاده‌های دامی نیز اشاره داشت و افزود: قیمت ذرت در بندر 1100 تومان و کنجاله سویا به 1850 تومان رسیده است که با این ارقام باید 100 تومان کرایه حمل نیز اضافه کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر