jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۲۰۴۷   ۲۲ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل محیط زیست استان قزوین گفت: بیش از 1500 نفر شتر در حال نابودی پوشش‌های گیاهی استان قزوین هستند که دستگاه‌های انتظامی و قضایی باید در این مورد چاره‌اندیشی کنند.

سیاوش شمسی‌پور در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: پوشش‌های گیاهی قزوین توسط بیش از 1500 شتر رها شده در حال نابودی است که این وضعیت نگران کننده است.

وی افزود: از مسئولان و متولیان و دستگاه‌های انتظامی و قضایی خواهش می‌کنیم تا این شترها را از دشت خارج کنند تا سبب نابودی پوشش‌های گیاهی نشود.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین عنوان کرد: تغذیه شترها از پوشش‌های گیاهی سبب نابودی آنها شده و همین موضوع به بیابانی شدن هر چه بیشتر دشت قزوین کمک می‌کند.

شمسی‌پور با اشاره به کمبود آب در دشت قزوین که از عوامل مهم بیابان‌زایی است تصریح کرد: نابودی پوشش‌های گیاهی منطقه و از طرف دیگر کم‌آبی سبب بروز پدیده ریزگرها می‌شوند.

وی با بیان اینکه امسال وضعیت استان قزوین در ریزگردها نسبت به سال گذشته بهتر است خاطرنشان کرد: تعداد روزهای بروز پدیده ریزگردها در سال قبل تا این زمان از سال 20 روز بوده ولی از ابتدای امسال این ایام به 8 تا 10 روز کاهش یافته و خوشبختانه این رقم به نصف رسیده است.مدیرکل محیط زیست استان قزوین برداشت‌های غیرمجاز از منابع آبی را از مهم‌ترین دلایل بیابانی شدن قزوین دانست و گفت: از جهاد کشاورزی تقاضا داریم با تغییر الگوی کشت و اجرای روش‌های نوین آبیاری این معضل را برطرف کنند.

وی همچنین با اشاره به اضافه برداشت توسط برخی از چاه‌های مجاز بیان کرد: تعداد 1700 کنتور هوشمند بر روی چاه‌ها نصب شده تا از میزان مصرف بی‌رویه کشاورزان جلوگیری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تحول در روابط تهران و مسکو

تحول در روابط تهران و مسکو

در شرایط فعلی، روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه، هم از حیث جنبه‌های تجاری و اقتصادی و هم از نظر ابعاد منطقه‌ای، بین‌المللی و امنیتی حائز اهمیت است.

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر