jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۹۰۸۸۳   ۱۵ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

افسانه بایگان مهمان شنبه شب برنامه تلویزیونی «چهل چراغ» بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بازیگر سینما و تلویزیون ایران که در کارنامه‌اش آثاری خاطره‌انگیز به ثبت رسیده است، در این برنامه از خاطرات فراموش‌نشدنی سفرش به کربلا گفت و درباره راهپیمایی در مسیر معرفت که این روزها میلیون‌ها خاطرخواه دارد، عنوان کرد: اگر سفر اربعین معرفتی نباشد، فایده‌ای به حال آدم ندارد. یعنی باید حرکتی از نقص به کمال صورت بگیرد؛ من باید به سمت طلبیدن سفر کنم. سفر کربلا خیلی متفاوت است، این حال و این شور حسینی از همان لحظات اول ایجاد می‌شود.

وی با ذکر خاطره‌ای از سفر به کربلا گفت: برایم در نجف اتفاق خاصی افتاد. کفش‌هایم بعد از زیارت گم شد. عزیزان همراه می‌گفتند که این نشانه این است که دوباره برمی‌گردم. وقتی این اتفاق در کربلا هم تکرار شد، یکی از آیات خداوند خطاب به موسی به یادم آمد؛ بگذار نیت خود را و‌بیا. در آن حالت می‌بینی که همه تعلقات مانند خانواده، فرزند و همسر را باید رها کرد و رفت.

بازیگر سریال «سربداران» درباره قیام امام حسین (ع) و لزوم کسب معرفت درباره چنین حماسه‌ای، بیان کرد: برای خود من از حدود 30 سال پیش سوالاتی درباره عاشورا مطرح بود. فکر می‌کردم آن شب اگر در کربلا بودم، می‌ماندم یا می‌رفتم؟ این خیلی مهم است.

وی افزود: من در 19 سالگی سعادت داشتم در سریال عرفانی مذهبی «سربداران» بازی کنم. اما ماحصل کار من از لبه تیغ گذشت. به دلیل این‌که وقتی کار آماده شد و مسئولان دیدند، گفتند اصلا چنین شخصیتی قابل پخش نیست! بحث پوشش خاصی بود که یک زنِ درباری مغول داشت. اما چند روز بعد گفتند مژده بدهیم که حضرت امام خمینی(ره) سریال را دیدند و گفتند چرا باید سانسور شود؟ اگر قرار باشد شخصیت ترکان بانو شبیه فاطمه باشد، دیگر تضاد رفتارهای آنها مشخص نمی‌شود! کار هم در نهایت به همان شکل پخش شد و من امکان یافتم که در عوالم معنوی گام بردارم و بارها به یاد حضرت امام بودم. واقعا روحشان شاد که زندگی هنری مرا رقم زدند. برنامه چهل چراغ، کاری از گروه اجتماعی شبکه سوم سیما به تهیه‌کنندگی مجتبی امینی است که هر شب ساعت 19 و 30 دقیقه روی آنتن شبکه سوم سیما می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر