Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها خوزستان کد خبر: ۱۰۸۴۹۰۳ ۲۷ مهر ۱۳۹۶  |  ۲۳:۵۵

مجرم سایبری با شگرد تقلید صدا اقدام به کلاهبرداری از طریق شبکه‌های اجتماعی کرد.

کلاهبرداری 18 میلیاردی با تقلید صدا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: شخصی با مراجعه به پلیس فتا خوزستان اعلام کرد در شبکه اجتماعی با صفحه‌ای تحت عنوان فروش لوازم دندان پزشکی آشنا شده است که صاحب صفحه شبکه مجازی خود را دکتر دندانپزشک و خانم مطلقه معرفی کرده و تاکید کرده بود که در زمینه تجهیزات دندانپزشکی فعال است.

سرهنگ شاهین حسنوند افزود: شاکی که خواهان خرید تجهیزات دانپزشکی بوده در توافق با وی در شبکه اجتماعی بدون هیچ‌گونه تحقیق و بررسی درباره گفته‌های فرد در پی درخواست وجه کالاها ، اقدام به واریز 18 میلیارد ریال نموده است اما پس از گذشت مدتی سفارشات وی وصول نشدند.

وی تصریح کرد: پس از تحقیقات و بررسی‌های لازم متهم شناسایی شد که در یکی از شهرهای هم‌جوار ساکن بوده و با اخذ نیابت قضایی دستگیر و به شهرستان مربوطه منتقل‌ شد و پس از بررسی مشخص شد متهم مردی 30 ساله است و با شگرد تقلید صدا اقدام به کلاهبرداری از طریق شبکه‌های اجتماعی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان تاکید کرد: گام نخست در انجام خریدهای مجازی تائید هویت کسب و کار و فروشنده است لذا قبل از آن که اقدام به واریز وجه به حساب کسب و کاری نمائیم باید از وجود و قانونی بودن این کسب و کار مطمئن باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: