مدیرکل دامپزشکی استان هرمزگان از مردم و هیئت‌های مذهبی خواست در ایام عزاداری، دام‌های نذری خود را در کشتارگاه‌ها ذبح کنند.
کد خبر: ۱۰۷۶۹۱۷
از مالیدن خون دام‌های نذری به سر و صورت پرهیز کنید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محمد جانباز مدیرکل دامپزشکی استان هرمزگان گفت: مردم و هیئت‌های مذهبی، به علت خطر انتقال بیماری‌های مشترک دام و انسان دام‌های خود را در کشتارگاه‌ها با نظارت گروه‌های دامپزشکی استان ذبح کنند.

وی اضافه کرد: ۳۰ گروه ثابت و سیار دامپزشکی در استان بر ذبح دام‌ها نظارت دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان هرمزگان بیان کرد: مردم هرمزگان دام‌های نذری خود را از کشتارگاه‌های مجاز که مورد نظارت اداره کل دامپزشکی استان است، خریداری کنند و در هنگام ذبح دام از دستکش، ماسک و چکمه استفاده کنند.

جانباز همچنین از مردم خواست به علت خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو از رفتارهای پرخطر مانند مالیدن خون دام‌های نذری به سر و صورت خود پرهیز کنند.

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: شهروندان برای نظارت بر ذبح دام‌ها می‌توانند با شماره تلفن ۱۵۱۲ و ۳۳۶۶۲۳۹۶ اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان نیز تماس بگیرند.

وی در پایان گفت: در جهت ارتقای کیفیت‌بخشی سطح بهداشت و سلامت گوشت در استان هرمزگان تأکید فراوانی شده است و تمامی کارکنان کشتارگاه‌های سطح استان نسبت به این موضوع واقف هستند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها