نوانما اخبار کد خبر: ۱۰۶۹۶۶۶ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۲:۰۶

فرهنگسرای رازی به مناسبت عید غدیر برگزار می کند

جشنواره موسیقی نغمه ها و مناقب علوی

به مناسبت عید غدیرخم و با هدف گرامیداشت این عید بزرگ شیعیان، جشنواره موسیقی نغمه ها و مناقب علوی برگزار می شود.

جشنواره موسیقی نغمه ها و مناقب علوی

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی فرهنگسرای رازی و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 11، این جشنواره با حضور پیشکسوتان موسیقی اقوام ایرانی و زیر نظر هوشنگ جاوید پژوهشگر موسیقی اقوام طی 2 روز در کنار دریاچه رازی برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش این جشنواره با حضور گروههای موسیقی هیوا،شاهودالاهو،عاشیق سلجوق شهبازی و گروه نجوای کتول و تک خوانان ،صمد حبیبی،احمد حسن راهی مالکی، هنرمند غزل خوان، آقا محمد کد خدایی، خالد سعادتی،غفور محمد زاده، سید مصطفی زاده و هوشنگ جاوید، هنرمندان موسیقی آیینی و اقوام در شب های 17 و 18 شهریور میزبان شهروندان خواهند بود.

هوشنگ جاوید متولد ۱۳۳۸ تهران از پژوهشگران شاخص موسیقی نواحی و آیینی ایران و بنیانگذار جشنواره‌های مختلف موسیقی نواحی و آیینی در ایران است و در سال ۱۳۹۰ سازمان یونسکو برای ثبت معنوی موسیقی بخشی‌های شمال خراسان از وی تقدیر کرد.

وی از شاگردان دکتر محمود روح الامینی، دکتر محمدتقی مسعودیه و دکتر فریدون جنیدی است.

مدیر و طراح نخستین جشنواره نی نوازی کشور ۱۳۷۰ حوزه هنری، مسئول موسیقی استان کردستان در سال‌های ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴، مسئول و مؤسس واحد موسیقی صدا و سیمای مرکز کردستان از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹، مسئول واحد موسیقی حوزه هنری تهران، دبیر و مدیر اجرایی و طراح جشنواره موسیقی آئینی ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱، دبیر و مدیر و طراح جشنواره موسیقی بومی زنان مناطق و نواحی ایران ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ حوزه هنری، دبیر و مدیر اجرایی و طراح نخستین همایش منقبت خوانان ایران ۱۳۸۳ حوزه هنری، مدیر و طراح جشنواره موسیقی رمضان در بخش آواها و نواهای قرآنی نخستین جشنواره هنرهای قرآنی ۱۳۸۳ وزارت ارشاد، از جمله فعالیت های وی بوده است.

وی همچنین دارای تالیفات متعدد در زمینه موسیقی اقوام و نواحی ایران است که نقش زن در موسیقی مناطق ایران، موسیقی آیینی قوم ترکمن: سیری بر جایگاه اهل بیت، آشنایی بر موسیقی مناطق و نواحی ایران، موسیقی رمضان در ایران، پرند ستایش در ایران، موسیقی – رسانه، آخرین خنیاگر و مناقب خوانی از جمله آنهاست.

جشنواره موسیقی نغمه ها و مناقب علوی ساعت 20 روزهای جمعه و شنبه مورخ 17 و 18 شهریور همزمان با عید غدیر در کنار دریاچه رازی بوستان رازی میزبان شهروندان است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 55423353 تماس بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: