jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۶۹۶۶۳ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۱:۳۵

پسر 30 ساله ای که برای تسویه حساب با خانواده دختر مورد علاقه اش، برادر و داماد خانواده اش را تهدید به قتل کرده بود، دستگیر شد.

دستگیری مزاحم اینترنتی قبل از قتل +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته از طریق تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شد فردی مسلح به سلاح کمری در منطقه ولنجک – خیابان ایثارگران شمالی مشاهده شده است که بلافاصله موضوع به کلانتری ۱۶۳ ولنجک اعلام و گشت کلانتری جهت بررسی موضوع به محل اعزام شد.

مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک با حضور در خیابان ایثارگران شمالی اقدام به شناسایی یک دستگاه خودرو پژو پارس سفید رنگ با سه نفر سرنشین کردند که سرنشین صندلی جلوی خودرو یک قبضه اسلحه کمری در اختیار داشت.

فرد مسلح داخل خودرو به محض مشاهده مأموران، به صورت پیاده اقدام به فرار کرده و تعقیب و گریز آغاز می‌شود.

در تعقیب و گریز، فرد مسلح اسلحه کمری خود را در چند مرحله به سمت مأموران می‌گیرد تا شاید مانع از تعقیب آنها شود. نهایتا طی یک تعقیب و گریز و شلیک چندین تیرهوایی، فرد مسلح بنام امیر۳۰ ساله توسط مأموران دستگیر و در همان لحظه دستگیری یک قبضه اسلحه کمری آماده شلیک همراه با ۹ تیر جنگی و دو قبضه سلاح سرد از وی کشف می‌شود.

دو سرنشینِ دیگر پژو پارس که پس از دستگیری فرد مسلح داخل خودرو، توسط مأموران به کلانتری منتقل شده بودند در اظهارات اولیه عنوان کردند که قصد مذاکره با «امیر.پ» را داشته، اما او با سلاح گرم (اسلحه کمری) اقدام به گروگانگیری آن‌ها و در ادامه تهدید به کشتن شان کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع اقدام به گروگانگیری پرونده به همراه متهم در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. دو سرنشین خودرو پژو پارس سفید رنگ با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی عنوان داشتند که دارای رابطه خویشاوندی با یکدیگر بوده و به قصد مذاکره با متهم به در منزل وی مراجعه کرده بودند که توسط متهم و با سلاح گرم تهدید به قتل شدند.

یکی از شکات به عنوان شاکی اصلی پرونده به کارآگاهان گفت: متهم چندی پیش و از طریق شبکه مجازی اقدام به ایجاد مزاحمت برای خواهرم کرده بود تا اینکه طی شکایتی این شخص توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد؛ در ادامه و با درخواست خانواده‌ متهم مبنی بر دادن رضایت و به شرط اینکه این شخص دیگر مزاحمتی برای خواهرمان ایجاد نکند، در آن پرونده رضایت دادیم، اما متأسفانه بر خلاف وعده‌ی اولیه‌ متهم مجددا وی مزاحمت هایش را اینبار با تهدید از سر گرفت.

شاکی اصلی پرونده افزود: ساعت ۲۱:۳۰ به همراه دامادمان به قصد صحبت با متهم به نزدیکی خانه‌ شان در خیابان ایثارگران جنوبی رفته بودیم تا شاید با مذاکره او را راضی کنیم تا دست از مزاحمت‌ها و تهدیدهایش برای خواهرم بردارد؛ برای آنکه من بتوانم راحت‌تر با امیر صحبت کنمم، دامادمان در صندلی عقب ماشین نشست، اما زمانیکه امیر وارد ماشین شد، ناگهان اسلحه‌ای را به سمت ما دو نفر گرفت و ما را تهدید به کشتن کرد؛ امیر با قدرت نمایی و نشان دادن اسلحه در اظهاراتش عنوان کرد که خواهرم را باید به او تحویل دهیم و در غیر این صورت او ما راخواهد کشت؛ در همین زمان مأموران از راه رسیده و امیر با مشاهده آن‌ها به سرعت از ماشین پیاده شد و اقدام به فرار کرد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: متهم امروز با انجام تحقیقات اولیه جهت صدور قرار قانونی و تعیین شعبه رسیدگی به دادسرای امور جنایی تهران اعزام شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر