jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۴۷۰ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در ادامه سیاست‌های شهرک‌سازی خود، احداث یک شهرک صهیونیست‌نشین دیگر را در جنوب نابلس واقع در کرانه باختری در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کابینه رژیم صهیونیستی در جلسه هفتگی خود طرح احداث شهرک صهیونیست‌نشین «عمیحای» در جنوب نابلس را تصویب کرد.

طبق این گزارش، کابینه رژیم صهیونیستی بودجه‌ای به میزان 17 میلیون دلار برای احداث این شهرک اختصاص داده است.

این نخستین‌بار از دهه 90 میلادی تاکنون است که رژیم صهیونیستی یک شهرک جدید بین دو شهر رام‌الله و نابلس را در کرانه باختری احداث می‌کند. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم چند ماه گذشته قول داد برای اسکان شهرک‌نشینان شهرک «عامونا» که در آغاز سال میلادی در پی تصمیم دیوان عالی رژیم صهیونیستی این منطقه را تخلیه کردند، یک شهرک جدید بسازد. در تحولی دیگر دیوید فریدمن، سفیر واشنگتن در اسرائیل در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی جروزالم پست، «اشغالی بودن» خاک فلسطین را زیرسوال برد و از اسرائیل جانبداری کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر