jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۷۶۹ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

کارشناسان فائو برای مبارزه با حشره‌ای که قدرتش از نخل های ایستاده بیشتر است،وارد آبادان شدند.

فائو یا سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد از سازمان‌های بین‌المللی است که در زمینه توسعه کشاورزی فعالیت دارد. این سازمان برای گسترش و مدرنیزه کردن کشاورزی، جنگلداری، شیلات و تأمین غذای مناسب برای همگان به کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارشناسان فائو با هدف پیشگیری از سرایت آفات وارداتی از جمله سوسک سرخرطومی حنایی وارد نخلستان‌های آبادان شدند و با کشاورزان منطقه دیدار کردند.

سوسک سرخرطومی حنایی از جمله آفات قرنطینه‌ای است که تا نزدیکی بصره پیشروی و کشاورزان را با کاهش محصول روبه‌رو کرده است.

لارو سوسک حنایی می‌تواند تونل‌هایی به طول یک متر در تنه درخت خرما ایجاد کند و به مرگ ناگهانی نخل میزبان منجر شود.

آنان ضمن ردیابی این آفت در 250 هکتار از زمین‌ها در نخستین کارگاه آموزشی، راه‌های پیشگیری و مقابله با آفات وارداتی را به نخلداران آموزش دادند.

ممنوعیت جابه‌جایی پاجوش نخل‌ها و اندام‌های گیاهی، استفاده از فِرمُن (مواد جذب این حشره) در زمین‌ها و رعایت استانداردهای کشاورزی در فصول کاشت و برداشت از توصیه‌های فائو به کشاورزان آبادانی بود.

فائو طبق توافق‌نامه مشترک ایران، عراق و کویت زیر نظر سازمان خواربار جهانی مبنی بر حفاظت از نخلستان‌های خاورمیانه و کنترل آفت سوسک سرخرطومی حنایی مسئولیت دارد از مناطقی که در خطر شیوع این آفت هستند، بازدید کند و در این زمینه به کشاورزان آگاهی بخشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر