jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۷۶۹ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

کارشناسان فائو برای مبارزه با حشره‌ای که قدرتش از نخل های ایستاده بیشتر است،وارد آبادان شدند.

فائو یا سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد از سازمان‌های بین‌المللی است که در زمینه توسعه کشاورزی فعالیت دارد. این سازمان برای گسترش و مدرنیزه کردن کشاورزی، جنگلداری، شیلات و تأمین غذای مناسب برای همگان به کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارشناسان فائو با هدف پیشگیری از سرایت آفات وارداتی از جمله سوسک سرخرطومی حنایی وارد نخلستان‌های آبادان شدند و با کشاورزان منطقه دیدار کردند.

سوسک سرخرطومی حنایی از جمله آفات قرنطینه‌ای است که تا نزدیکی بصره پیشروی و کشاورزان را با کاهش محصول روبه‌رو کرده است.

لارو سوسک حنایی می‌تواند تونل‌هایی به طول یک متر در تنه درخت خرما ایجاد کند و به مرگ ناگهانی نخل میزبان منجر شود.

آنان ضمن ردیابی این آفت در 250 هکتار از زمین‌ها در نخستین کارگاه آموزشی، راه‌های پیشگیری و مقابله با آفات وارداتی را به نخلداران آموزش دادند.

ممنوعیت جابه‌جایی پاجوش نخل‌ها و اندام‌های گیاهی، استفاده از فِرمُن (مواد جذب این حشره) در زمین‌ها و رعایت استانداردهای کشاورزی در فصول کاشت و برداشت از توصیه‌های فائو به کشاورزان آبادانی بود.

فائو طبق توافق‌نامه مشترک ایران، عراق و کویت زیر نظر سازمان خواربار جهانی مبنی بر حفاظت از نخلستان‌های خاورمیانه و کنترل آفت سوسک سرخرطومی حنایی مسئولیت دارد از مناطقی که در خطر شیوع این آفت هستند، بازدید کند و در این زمینه به کشاورزان آگاهی بخشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر