jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۴۴۱ ۰۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر کمبود پزشک متخصص در شش رشته، خاطرنشان کرد:40 درصد پزشکان به انتخاب خود در تهران خدمت می‌کنند.

به گزارش جام‌جم، ایرج حریرچی افزود: یکی از دلایل کمبود متخصص، کمبود تعداد خالص پزشک و نسبت پزشکان به جمعیت است و دلیل دوم نیز توزیع پزشکان است؛ یعنی بجز زمان فارغ‌التحصیلی و تعیین محل خدمت دو سال ابتدایی محل خدمت، وزارت بهداشت نمی‌تواند محل خدمت را برای پزشک تعیین کند و در نتیجه 40 درصد از پزشکان بعد از این بازه زمانی به انتخاب خود در تهران خدمت می کنند.

وی عنوان کرد: بنابراین در تهران بعضی از رشته‌های تخصصی مشکل کمبود مراجعه دارند و در مقابل در بعضی مناطق کمبود متخصص وجود دارد، چراکه نمی‌توانیم افراد را به اجبار به شهرهای دیگر بفرستیم و مشوق‌های مالی نیز در وسع وزارت بهداشت نیست.

حریرچی در مورد مصوبه مجلس مبنی بر جلوگیری از واردات داروهای خارجی گفت: نظام دارویی کشور از این‌که چرا داروی خارجی وارد می‌شود تحت‌فشار است و حتما منافع و سوءتدبیرهایی وجود دارد و زمانی هم که قانونی در کشور تصویب می‌شود که فقط داروی ژنریک را الزام قرار می‌دهد، دوباره فشارها آغاز می‌شود چرا داروی خارجی وارد نمی‌شود.

وی تصریح کرد: همین که در 200 راهنمای بالینی در کشور به اجماع رسیدیم و آنها را ابلاغ کردیم، گام بزرگی برداشته شده است، اما اجرای این ضوابط کار بسیار پیچیده‌ای است که نیازمند همکاری بیمه‌ها و جامعه پزشکی و مشخص شدن سقف پرداختی مالی به بیمارستان‌هاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر