jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۰۲۶ ۰۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عضو انجمن داروسازان ایران گفت: با وجود اهمیت صنعت داروسازی در دنیا، اما متاسفانه قیمت دارو در ایران واقعی نیست و این مساله سبب شده تا صنعت داروسازی کشورمان دچار مشکلات عدیده‌ای شود.

به گزارش جام‌جم، دکتر مهران براهیمی با تاکید بر اهمیت استراتژیک صنعت داروسازی در جهان و ایران، افزود: صنعت داروسازی در ایران بیش از 70 سال قدمت دارد و بزرگانی از رشته داروسازی توانستند شرکت‌های دارویی را با همکاری شرکت‌های معتبر دنیا، در کشورمان تاسیس کنند. براهیمی با عنوان این مطلب که صنعت داروسازی در ایران همگام با دنیا حرکت می‌کند، ادامه داد: ما تلاش کرده‌ایم داروهایی را تولید کنیم که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.

وی بر ضرورت اصلاح زیرساخت‌های صنعت داروسازی کشور تاکید کرد و گفت: در این مسیر نیازمند سرمایه‌گذاری و حمایت دولتی هستیم.

براهیمی با عنوان این مطلب که شرکت‌های دارویی در زمینه تعیین قیمت دارو با مشکل مواجه هستند، افزود: قیمت دارو در ایران واقعی نیست، درحالی که شرکت‌های دارویی برای ادامه حیات نیاز دارند که اصلاح قیمت‌ها صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: مشکلات طرح تحول سلامت باعث شده شرکت‌های دارویی دچار مشکلات مالی شوند، به طوری که بیش از 4000 میلیارد تومان مطالبات شرکت‌های دارویی از بخش دولتی است.

عضو انجمن داروسازان ایران با تاکید بر این‌که بار افزایش قیمت دارو نباید بر دوش مردم سنگینی کند، اظهار کرد: لازم است که بیمه‌ها و دولت، از صنعت داروسازی حمایت کنند. وی ضمن هشدار نسبت به خطر نقدینگی در صنعت داروسازی کشور، گفت: صنعت داروسازی کشور در سال‌های گذشته روند خوبی در پیش گرفته بود، اما اگر حمایت نشود، می‌تواند عقبگرد به گذشته را داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر