رهبر انقلاب با انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کردند

5 تغییر ضروری در ساختار مجمع

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنجساله منصوب کردند.
کد خبر: ۱۰۶۲۴۵۹

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرّحمن الرّحیم

خداوند علیم و قدیر را سپاس می‌گویم که با کمک و هدایت خود، مجمع تشخیص مصلحت را بر ادای وظایف خطیر آن موفق فرمود و این نهاد قانونی در بیش از ربع قرن توانست نقشی اثرگذار در اداره‌ کشور داشته باشد. لازم می‌دانم از همه‌ اعضا و کارگزاران این نهاد تشکر کنم و یاد درگذشتگان این مجموعه را گرامی بدارم، مخصوصا جناب آقای هاشمی رفسنجانی که از استوانه‌های سیاسی کشور بودند و سال‌ها مسئولیت سنگین ریاست این مجمع را برعهده داشتند و نیز جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای طبسی و جناب آقای عسگراولادی و جناب دکتر حسن حبیبی رحمة‌الله‌علیهم.

اکنون با آغاز دوره‌ جدید این نهاد، به حکم تجربه‌های ارزنده‌ موجود، تغییراتی در ساختار و محتوا ضروری می‌نماید که عمدتا عبارت است از:

سامان بخشیدن به مجموعه‌ سیاست‌های کلی و بازنگری در عناوین و نیز در فرآیند تعیین و تنظیم آن.

سامان بخشیدن به مسأله‌ نظارت بر اجرای سیاست‌ها.

سازوکار لازم برای ارزیابی کارآمدی و اثربخشی سیاست‌ها.

ایجاد انسجام کامل در ساختار تشکیلاتی و مدیریتی و تمرکز برنامه‌ها بر اساس آیین‌نامه‌ مصوب.

چابک‌سازی تشکیلات و حذف بخش‌های موازی و غیر ضرور.

بجز اینها تغییرات اصلاحی دیگری نیز در خلال کار و در سایه‌ دقت نظر دست‌اندرکاران و انعطاف‌پذیری تشکیلات، لازم خواهد نمود و به کار گرفته خواهد شد ان‌شاءالله.

با عنایت به آنچه گفته شد، آیت‌الله آقای حاج سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی را به ریاست و جناب آقای دکتر محسن رضایی را به دبیری مجمع تشخیص مصلحت و اشخاص حقوقی و حقیقی نامبرده در زیر را به عضویت آن در دوره‌ پنجساله‌ جدید منصوب می‌کنم:

اشخاص حقوقی:

الف) رؤسای محترم سه قوه

ب) فقهای معزز شورای نگهبان

ج) رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

د) دبیر شورای‌عالی امنیت ملی

هـ) وزیر یا رئیس دستگاهی که موضوع مورد بحث، به آن دستگاه مربوط است

و) رئیس کمیسیون متناسب با موضوع بحث از مجلس شورای اسلامی

اشخاص حقیقی:

آیات و حجج‌اسلام: آقای حاج سیدمحمود هاشمی شاهرودی، آقای حاج شیخ احمد جنتی، آقای امینی نجف‌آبادی، آقای موحدی کرمانی، آقای ناطق‌نوری، آقای حاج شیخ‌ حسن صانعی، آقای محسنی‌اژه‌ای، آقای مجتهد شبستری، آقای سیدابراهیم رئیسی، آقای دری‌نجف‌آبادی، آقای محمدی‌عراقی، آقای مجید انصاری، آقای مصباحی‌مقدم.

و حضرات: آقای غلامرضا آقازاده، آقای علی آقامحمدی، آقای محمود احمدی‌نژاد، آقای محمدجواد ایروانی، آقای محمدرضا باهنر، آقای احمد توکلی، آقای سعید جلیلی، آقای غلامعلی حدادعادل، آقای داوود دانش‌جعفری، آقای پرویز داوودی، آقای محسن رضایی، آقای سیدمحمد صدر، آقای محمدحسین صفارهرندی، آقای محمدرضا عارف، آقای محمد فروزنده، آقای سیدحسن فیروزآبادی، آقای محمدباقر قالیباف، آقای حسین محمدی، آقای حسین مظفر، آقای سیدمصطفی میرسلیم، آقای سیدمحمد میرمحمدی، آقای سیدمرتضی نبوی، آقای علی‌اکبر ولایتی، آقای صادق واعظ‌زاده، آقای احمد وحیدی.

حضرات آقایان را به حضور و اتقان و دقت در تشخیص مصلحت و نیز به صلاح و سداد و انصاف دعوت می‌کنم و توفیق و هدایت الهی را برای خود و آنان مسألت می‌نمایم. نکات یاد شده در پیوست این حکم لازم است مورد توجه قرار گیرد.

سیدعلی خامنه‌ای / 23 مرداد 96

قدردانی آیت‌الله شاهرودی از رهبر معظم انقلاب

آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی در پی انتصاب از سوی رهبر انقلاب به‌عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با صدور پیامی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، متن پیام آیت‌الله سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی به رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

حضور مستطاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران که به برکت قیادت رهبر کبیر انقلاب امام راحل عظیم‌الشان چون شجره طیبه‌ای در ایران سربلند غرس گردید اکنون با رهبری‌های داهیانه رهبری معظم انقلاب و همراهی امت حزب‌الله روز به روز بر ثمرات و برکاتش افزون می‌گردد. اینجانب مراتب سپاسگزاری خویش از حسن اعتماد آن جناب در سپردن مسئولیت ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به اینجانب را اعلام و خداوند متعال را بر این نعمت شاکرم. امید می‌رود که اینجانب در کنار سایر اعضای محترم مجمع که آنان نیز مفتخر به جلب اعتماد حضرتعالی گشته‌اند این امانت را به بهترین وجه تحمل نموده و مسئولیت خطیر مشاورت مقام عالی ولایت امر در تعیین سیاست‌های کلی نظام و دیگر مسئولیت‌های قانونی مربوط را تحت ارشادات آن رهبر فرزانه ادا نمایند.

والسلام علیکم و رحمه الله

سیدمحمود هاشمیشاهرودی

پیام تبریک روحانی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت

رئیس‌جمهور در پیامی به آیت‌الله سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی انتصاب وی از سوی مقام معظم رهبری به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفت.

در بخشی از این پیام آمده است: با حضور شایسته جنابعالی در این جایگاه خطیر و بهره‌گیری مطلوب از توان و ظرفیت‌های فراوان و متنوع فکری جامعه، بیش از پیش شاهد افق‌های روشن در تقویت جایگاه مجمع خواهیم بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها