jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۰۵۸۰۰۴ ۱۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۸:۳۸

علی موسوی گرمارودی که ترجمه کتاب قرآن ایشان کتاب سال شده، جمعه 13 مرداد، مهمان برنامه « تمام قد » رادیو تهران می شود.

موسوی گرمارودی مهمان برنامه تمام قد رادیو تهران می شود

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی تهران، نوشین رهگذر تهیه کننده برنامه با اعلام این خبر گفت: برنامه «تمام قد» هر هفته جمعه ها با مفاخر و چهره های ماندگار ملی گفت‎وگو می کند. این هفته علی موسوی گرمارودی که ترجمه کتاب قرآن ایشان کتاب سال شده و ترجمه نهج البلاغه او شایسته تقدیر شده مهمان برنامه خواهد بود.

علی موسوی گرمارودی در سال ۱۳۲۰ در قم به دنیا آمد. گرمارودی در چندین ‏دوره در عرصه شعر و ادبیات کشور حضور مؤثر داشته است و از پیشتازان شعر مذهبی امروز شناخته می‌شود.

وی با شاعر بزرگ معاصر اخوان ثالث نیز آشنایی و رفت و آمد داشت و اخوان شعری نیز به نام او سروده بود.

علاوه بر این؛ با پیروزی انقلاب اسلامی،‌ موسوی گرمارودی به همراه مرحومه طاهره صفارزاده کانون فرهنگی نهضت اسلامی را بنیاد نهاد و در سال 1385 به عنوان «چهره ماندگار بخش شعر» به وسیله بنیاد چهره‌های ماندگار انتخاب شد.

برخی از آثار علی موسوی گرمارودی می توان به سرود رگبار، عبور، در سایه سار نخل ولایت، چمن لاله، خط خون، تا ناکجا، دستچین و صدای سبز اشاره کرد.

وی افزود: برنامه تمام قد با هدف گفت‎وگو مفاخر ملی و چهره های ماندگار کشوری در حوزه های مختلف و بازنگری فردی، علمی و فرهنگی این افراد، تلاش دارد ضمن انتقال تجربیات آنها به جوانان و ایجاد خودباوری در این نسل، قدردان این قشر از جامعه باشد.

برنامه تمام قد شبکه رادیویی تهران جمعه ها از ساعت22 و 30 دقیقه به مدت یک ساعت با دعوت از چهره های برجسته و ماندگار فرهنگی، هنری، اجتماعی، اجتماعی و... همراه شنوندگان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر