jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۵۴۴۸۶ ۰۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۲۲:۴۵

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خبر داد:

بازداشت مزاحم شبکه های اجتماعی

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از شناسایی و دستگیری مزاحم شبکه اجتماعی خبر داد و گفت: متاسفانه برخی کاربران بدون توجه به تبعات برای خود و دیگر کاربران در شبکه‌های اجتماعی اقدام به ایجاد مزاحمت برای دیگر کاربران می‌کنند.

بازداشت مزاحم شبکه های اجتماعی

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ حاج علی صالحی افزود: با وصول یک فقره پرونده با موضوع مزاحمت اینترنتی و هتک حیثیت در فضای مجازی موضوع در دستور کار این یگان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی پرونده در اظهارات اولیه خود اظهار کرد اینجانب از نزدیکان مدیرعامل شرکتی می‌باشم که به علت جرایم اقتصادی پلمپ شده است و مالباختگان با تشکیل گروهی در یکی از شبکه‌های اجتماعی سعی در احقاق حقوق خود دارند که یکی از کاربران با نام مستعار و پروفایل جعلی ضمن انتشار مطالب کذب علیه بنده اقدام به توهین و تهدید اینجانب کرده است.

سرهنگ صالحی ‌ادامه داد: ماموران اداره مبارزه با جرایم پلیس فتا با به کارگیری روش‌های فنی و شگردهای تخصصی‌، متهم را در شهر تهران شناسایی و با مجوز قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام انتظامی گفت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های فنی ماموران پلیس با مشاهده ادله دیجیتال جرم و غیر قابل انکار، به بزه انتسابی اعتراف و بیان کرد با عنایت به این‌که شاکی از نزدیکان مدیر عامل شرکتی که کلاهبرداری کرده می‌باشند و با انگیزه انتقام جویی این عمل را انجام دادم.

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضائی شد.

سرهنگ صالحی به هموطنان هشدار داد: هر فردی در فضای مجازی به توهین، تهدید و نشر اکاذیب اقدام کند به موجب قانون مجازات جرایم رایانه‌ای به حبس از نود و یک روز تا دوسال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو محکوم خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر